Kraków rośnie wzdłuż i wszerz. Nowa mieszkaniówka w Skotnikach

Nieopodal pętli tramwajowej Czerwone Maki rozpoczęła się budowa osiedla z 80 mieszkaniami.

Nowe osiedle wielorodzinne powstaje przy ulicy Federowicza oraz Mochnaniec. – Budowa właśnie się rozpoczyna. Obecnie prowadzone są prace ziemne – mówi przedstawiciel firmy Acatom odpowiedzialnej za inwestycję. Zakończenie prac zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Deweloper zamierza wybudować łącznie 80 mieszkań w 8 budynkach. – Jeden z tych budynków został zaprojektowany jako obiekt o rozczłonkowanej bryle. Pod nim znajdować się będzie hala garażowa, a na powierzchni będzie widoczny jako trzy osobne domy. Możemy więc powiedzieć, że będzie to 10 budynków po 8 mieszkań w każdym z nich – dodaje rzecznik inwestora.

Na osiedlu będzie dostępnych 60 miejsc postojowych dla samochodów w garażu podziemnym, jak i 36 miejsc na zewnątrz obiektu. Inwestor przewiduje również modernizację „przynajmniej części” ulic Mochnaniec i Federowicza.

Załapani na grodzenie

Pozwolenie na budowę osiedla mieszkaniowego wydano w maju, a więc inwestycja nie podlega uchwale krajobrazowej przyjętej 1 lipca, zakazującej m.in. stawiania ogrodzenia na terenie inwestycji wielorodzinnych realizowanych w mieście.

Deweloper wyjaśnia, że wszystkie ogródki przynależne do mieszkań mieszczących się na parterze budynków zostaną ogrodzone wraz z placem zabaw. Nie jest planowane jednak całkowite odgrodzenie osiedla.

W ramach inwestycji zaplanowano również budowę budynku pod działalność kawiarni.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus