Krakowska Buma będzie miała nowego właściciela

Biurowiec Grupy Buma na Ruczaju fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W maju zmieni się właściciel Grupy Buma. 

Grupa Buma podpisała przedwstępne umowy sprzedaży swoich aktywów o wartości 1,3 miliarda złotych na rzecz polskiego funduszu Reino Capital oraz australijskiej spółki RF CorVal International Holdings Limited. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca maja.

Deweloper odpowiedziany jest przede wszystkim za realizację takich projektów jak Quattro Business Park, Five czy DOT Office w Krakowie. Poza tym grupa wybudowała ponad dwa tysiące mieszkań i kilkaset domów jednorodzinnych, choć obiekty biurowe o powierzchni 260 tysięcy mkw. to nadal podstawowa wartość spółki.

– Grupa pragnie wnieść się o poziom wyżej i dalej rozwijać. Do tego celu potrzebujemy inwestora, który zapewni nam odpowiednie zaplecze finansowe i kompetencyjne. Podpisaliśmy umowy przedwstępne i spodziewamy się, że z nowym inwestorem Grupa Buma stanie się jednym z czołowych podmiotów na polskim rynku nieruchomości – mówi Andrzej Suszczyński, przedstawiciel grupy.

Mariusz Piskorski, doradca transakcyjny Bumy wyjaśnia, że ta transakcja tylko dowodzi wysokiej atrakcyjności rynku nieruchomości w Polsce. – Jest to na pewno jedna z największych pod względem wartości inwestycja w platformę deweloperską skoncentrowaną na segmencie biurowym w kraju, a pamiętajmy, że dotychczas prym na nim wiodły bezpośrednie zakupy gotowych budynków biurowych.

comments powered by Disqus