Kreo zawiesi wiechę we wrześniu

fot. krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

We wrześniu na biurowcu Kreo przy ul. Wadowickiej ma zawisnąć wiecha, symbolizująca zakończenie ważnego etapu budowy. Kilka miesięcy pozostanie do zakończenia jednej z największych inwestycji biurowych w Krakowie.

– Jest środek wakacji, ale nie dla nas. Na budowie naszego biurowca Kreo trwa montaż zbrojenia i betonowanie ostatnich kondygnacji. W takim tempie we wrześniu będziemy mogli zawiesić symboliczną wiechę, a potem już z górki – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor ds. rozwoju biznesu i członek zarządu Ghelamco Poland. Postępują również roboty murarskie, instalacyjne i elektryczne. Docelowo biurowiec ma być gotowy w lutym 2023 roku.

Montaż elewacji zacznie się dopiero podczas jesieni, lecz deweloper już zapowiada, że budynek będzie wyróżniać się „ponadczasową architekturą z dużą ilością kamienia na elewacjach”. – Obiekt będzie przy tym bardzo nowoczesny – nie tylko w sferze technicznej, ale też technologicznej. Znajdzie się w nim opracowana platforma Signal OS, która zarządcom nieruchomości pozwala na wirtualne zarządzanie obiektem z poziomu smartfonu, a pracownikom oferuje udogodnienia w codziennym korzystaniu z biura – czytamy w komunikacie Ghelamco.

Biurowiec Kreo powstaje w miejscu dawnego gmachu Elbudu przy ul. Wadowickiej 12 i jest obecnie w czołówce największych projektów biurowych realizowanych w mieście. W budynku będzie dostępne 24 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Większy biurowiec powstaje tylko przy skrzyżowaniu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej – Ocean Office Park B oraz Brain Park przy al. Pokoju.