Majowe targi pracy i biznesu w Tauron Arenie. Pojawi się 80 wystawców

fot. krzysztof kalinowski/LoveKraków.pl

W dniach 10-11 maja w godz. 9-16 w Tauron Arenie odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Organizatorzy zapraszają osoby aktywne zawodowo, które mogą zapoznać się z aktualną ofertą krakowskiego rynku pracy, ale także osoby bezrobotne poszukujące pracy i nowych wyzwań.

Chcesz dowiedzieć się jak otworzyć własny biznes i otrzymać 30 tysięcy złotych dotacji? Chcesz skorzystać z porad ZUS, Urzędu Skarbowego lub Państwowej Inspekcji Pracy? Jesteś zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca, ale nie wiesz jak to zrobić? A może szukasz nowej, ciekawej pracy lub chcesz skorzystać z darmowych szkoleń? – tego wszystkiego dowiecie się na majowych targach pracy organizowanych przez Grodzki Urząd Pracy oraz wydział ds. przedsiębiorczości i innowacji urzędu miasta.

Uczestnictwo w Targach będzie okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją panującą na krakowskim rynku pracy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 80 wystawców oferujących zatrudnienie, a także podnoszenie kompetencji zawodowych – czytamy w komunikacie urzędu.

– W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie coraz więcej obywateli tego kraju, przyjeżdżających do Polski, poszukuje stabilnego zatrudnienia. Uwzględniając te potrzeby uruchomione zostanie stanowisko pośrednictwa pracy, na którym pracownicy urzędu będą udzielali informacji o aktualnych ofertach pracy skierowanych do uchodźców z Ukrainy – mówi Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 panelem dyskusyjnym na temat wyzwań, szans i zagrożeń dla miasta Krakowa i krakowskiego rynku pracy związanych z migracją uchodźców z Ukrainy. W konferencji prowadzonej przez red. Zbigniewa Bartusia weźmie udział przedstawiciel Władz Miasta Krakowa, dr Sławomir Dudek (Forum Obywatelskiego Rozwoju) oraz przedstawiciel społeczności Ukraińskiej w Krakowie.

Po konferencji, która oficjalnie rozpocznie Targi Pracy i Przedsiębiorczości rozpocznie się cykl warsztatów tematycznych poświęconych działalności gospodarczej. Mogą wziąć w nich udział wszystkie zainteresowane osoby po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. Więcej informacji znajdziecie na gupkrakow.pl.

Dla biznesu i start-upów

Na pierwszym piętrze hali zlokalizowana zostanie przestrzeń „Biznes & Innowacje", do której zaproszeni zostali przedstawiciele Instytucji Otoczenia Biznesu (m.in. parki technologiczne, agencja rozwoju, klastry), środowiska akademickiego (centra karier, inkubatory przedsiębiorczości, organizacje studenckie) oraz start-upy.

Odbędzie się także prezentacja wyselekcjonowanych projektów start-upowych przed gronem zaproszonych inwestorów, ekspertów biznesowych i przedstawicieli IOB. Dodatkowo, Fundacja Kraków Miastem Startupów KMS przygotuje stoisko, na którym eksperci w obszarze doradztwa biznesowego będą udzielać wsparcia początkującym przedsiębiorcom oraz poprowadzi warsztaty biznesowe, w tym hackathon skierowany do uczniów krakowskich szkół średnich.

comments powered by Disqus