Małopolska branża turystyczna zerka w stronę Półwyspu Arabskiego

Al Qurayyah fot. pixabay.com

Przedstawiciele branży turystycznej wraz z reprezentantami samorządu wojewódzkiego i krakowskiego lotniska odwiedzili Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabię Saudyjską. – Misją wizyty były działania promujące Małopolskę i Kraków – informuje Natalia Vince z Kraków Airport.

– Turyści z Półwyspu Arabskiego bardzo doceniają unikatowość Małopolski. To powoduje, że coraz częściej dostrzegamy ich obecność w naszym regionie. Szczególnie upodobali sobie Kraków i Zakopane – powiedziała Iwona Gibas członek zarządu Województwa Małopolskiego.

– Interesują ich nasze tradycje, intryguje lokalna kultura, chętnie sięgają po rękodzieło. Niewątpliwie na ten rosnący ruch przyjazdowy turystów z regionu Zatoki Perskiej do Małopolski ma wpływ bogata siatka połączeń oferowana przez krakowskie lotnisko, a także wysoka jakość usług turystycznych oraz małopolska gościnność. Liczymy, że ten trend utrzyma się w przyszłości – stwierdziła.

Łukasz Barłowski wiceprezes zarządu Krakowskiej Izby Turystyki podkreślił, że specyfika przyjazdów gości z tych rejonów jest m.in. długość pobytu (siedem i więcej noclegów), a także wykorzystywanie obiektów o wysokim standardzie czy wykupywanie dodatkowych usług.

Prezes lotniska o nowej siatce połączeń

Radosław Włoszek przypomniał, że od dwóch tygodni obowiązuje zimowy rozkład lotów, a już domykają się rozmowy na temat sezonu letniego.

–  Mamy nadzieję, że atrakcyjna siatka połączeń krakowskiego lotniska przyciągnie nie tylko polskich pasażerów, którzy wybierają ciekawą ofertę z krakowskiego lotniska, ale także turystów z całego świata pragnących odwiedzić nasz region. Także w tym, zakresie prowadzimy rozmowy z przewoźnikami z państw arabskich czy z przedstawicielami agentów biur podróży dla klientów z Japonii oferując bardzo dogodne, dzięki siatce Kraków Airport, możliwości dotarcia do Krakowa i Małopolski – stwierdził prezes Kraków Airport.