Małopolski ZUS wypłacił już 8,5 mln zł postojowego

fot. Krzysztof Kalinowski

Pomoc udzielona przez ZUS, w ramach ostatniej Tarczy Antykryzysowej, w Małopolsce sięgnęła niemal 32 mln złotych. W całym kraju to 245 mln złotych – poinformowała rzeczniczka małopolskiego oddziału ZUS.

Anna Szaniawska mówi, że od początku lutego przedsiębiorcy z określonych branż mogą składać wnioski o ponowne świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. oraz styczeń 2021 roku.

– Na podstawie Tarczy 7.0 małopolskie oddziały ZUS wypłaciły już 8,5 mln zł postojowego. Krakowski ZUS przekazał świadczenia postojowe na kwotę 3,6 mln zł, sądecka placówka natomiast w wysokości 3 mln złotych. Chrzanowski oddział ZUS wypłacił 1,1 mln zł, a tarnowski 750 tys. złotych – wylicza.

W przypadku zwolnienia ze składek kwota wsparcia udzielona przez ZUS w Małopolsce to 23,3 mln złotych. W Krakowie umorzono składki w wysokości 11,5 mln zł, a w Nowym Sączu 7,1 mln złotych. Kwota umorzenia w Chrzanowie to niemal 3 mln zł, zaś w Tarnowie 1,6 mln złotych.

Wnioski o wsparcie przewidziane w Tarczy Antykryzysowej można złożyć tylko elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Wniosek o zwolnienie ze składek (RDZ-B7) powinien trafić do ZUS do 31 marca 2021 roku. Natomiast o ponowne świadczenie postojowe (RSP-DD7) można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.

comments powered by Disqus