Mogilska Office wypełniony w 90 proc. Przybył nowy najemca

biurowiec Mogilska Office przy ul. Mogilskiej 43 fot. materiały prasowe

Biurowiec Mogilska Office w Krakowie zyskał nowego najemcę, który zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni umieszczonej na 5. piętrze.

Za sprawą podpisanej w ostatnim czasie umowy najmu swoje biuro w budynku przy ul. Mogilskiej 43 otworzy firma doradcza, która jeszcze nie chce się ujawniać. Za sprawą nowego kontraktu łączny poziom komercjalizacji biurowca zwiększył się do 90 proc., a do wynajęcia pozostały ostatnie wolne przestrzenie.

– Serdecznie witamy nowego najemcę, zwłaszcza w obecnej bardzo wyjątkowej sytuacji. Firmy nadal poszukują przestrzeni, które będą służyć ich pracownikom przez kolejne lata, ale wyraźnie zauważalny jest wzrost wymagań, przez co szanse na wynajem mają tylko najbardziej atrakcyjne powierzchnie zlokalizowane w najlepszych obiektach – mówi Jerzy Krogulec, prezes firmy Warimpex odpowiedzialnej za budowę biurowca.

Całkowita powierzchnia 8-piętrowego biurowca wynosi ok. 12 tys. mkw. Na parterze budynku znajduje się wielofunkcyjna powierzchnia do wspólnej pracy (cowork), oferująca biura serwisowane dla małych i dużych firm, sale spotkań, dedykowane biurka oraz miejsca typu hot desk z dostępem do wszystkich udogodnień, jakie oferują tradycyjne biura.

Pod budynkiem znajduje się parking dla ponad 200 samochodów, a także miejsca postojowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Dodatkowym atutem Mogilska Office są zielone balkony i tarasy dostępne z biur.

Podnajem częstą deską ratunku

Rosnąca liczba ofert podnajmów jest obecnie jednym z najbardziej widocznych trendów na rynku biurowym zarówno w Polsce, jak i w Krakowie. – W stolicy Małopolski oferuje się obecnie ponad 25 tys. mkw. powierzchni biurowych do podnajęcia. Zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe w tym mieście w okresie od stycznia do września tego roku sięgnęło 140 tys. mkw., co było wynikiem niższym o około 40 proc. względem 2019 roku – wyjaśnia Dorota Gruchała, dyrektor biura firmy doradczej JLL w Krakowie.

– Popyt w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku wynikał głównie z odnowień umów najmu, które w tym okresie stanowiły blisko 50 proc. aktywności najemców. Dlatego podpisanie nowej umowy w czasach pandemii COVID-19 to ogromny sukces i dowód na to, że podmioty podejmujące decyzje o relokacji mogą uzyskać atrakcyjne warunki najmu. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować poufnego najemcę w procesie negocjacji nowej umowy w Mogilska Office – podsumowuje Dorota Gruchała.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus