Na powojskowych terenach przy ul. Rakowckiej powstają apartamenty [WIZUALIZACJE]

Wizauzacja Apartamenty GO fot. materiały prasowe

Na działce przy ulicy Rakowickiej, pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym a cmentarzem Rakowickim powstanie nowy budynek mieszkalny – Apartamenty GO. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Całość ma być gotowa w trzecim kwartale 2018 roku.

Inwestycja powstaje na działce należącej w przeszłości do wojska. Apartamenty GO będą dwuskrzydłowym, pięciokondygnacyjnym budynkiem przypominającym kształtem literę U. W nim deweloper przewidział 140 mieszkań, rozpoczynające się od 23 mkw. W ramach projektu powstanie też jednopoziomowy garaż podziemny mogący pomieścić 135 samochodów i 10 miejsc postojowych zewnętrznych. Część działki zostanie zagospodarowana jako zielony dziedziniec i plac zabaw.

Główne wejście do osiedla stanowić będzie ceglana ściana szczytowa dawnego budynku zbrojowni Twierdzy Kraków, odtworzona zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Zakończenie budowy zaplanowano na 30 września 2018 roku. – Przekazaliśmy terenu budowy wykonawcy. Właśnie rozpoczęte zostały prace ziemne – informuje Jakub Tamborowski, kierownik biura sprzedaży Echo Investment w Krakowie.

Od początku sprzedaży mieszkań inwestycja jest kreowana jako miejsce przeznaczone zarówno dla mieszkańców, jak i osób kupujących nieruchomości w celach inwestycyjnych.

– Sąsiedztwo Uniwersytetu Ekonomicznego oraz bliskość wielu obiektów biurowych, mieszczących siedziby zagranicznych firm gwarantuje, że Apartamenty GO będą zawsze w centrum zainteresowania klientów i najemców – czytamy na stronie inwestycji.

Za skrzyżowaniem również budują

Również na ulicy Rakowickiej, po drugiej stronie skrzyżowania z ulicą Aleksandra Lubomirskiego, rozpoczęły się prace przy budowie kamienicy. Pod numerem 15 powstaje pięciopiętrowy budynek z 37 mieszkaniami. Na terenie inwestycji znajdzie się też miejsce dla 23 samochodów. – Obecnie realizowany jest stan surowy budynku. Całość będzie gotowa do 31 grudnia 2017 roku – mówił Leszek Kraus z firmy Idea Development.

comments powered by Disqus