Największy magazyn sprzedany Włochom

fot. materiał prasowy

Dziewiąty budynek magazynu 7R Park Kraków o powierzchni 33 600 mkw. został sprzedany w ręce włoskiego funduszu Generali Real Estate. Magazyn został oddany do użytku zaledwie w połowie roku. Obiekt jest w pełni wynajęty.

7R Park Kraków IX to inwestycja będąca częścią największego w portfolio dewelopera magazynu zlokalizowanego w Kokotowie. Kompleks składa się z 10 budynków o łącznej powierzchni ponad 245 000 mkw. Budynek IX ma powierzchnię 33 600 mkw. i jest w pełni wynajęty. Swoje operacje ulokowały tu firmy Answear.com, ESA Logistika czy Styler.

– Zarządzając aktywami logistycznymi o wartości ponad 1 miliarda euro, pod koniec 2021 r. nasz portfel aktywów logistycznych we Francji, Włoszech i Polsce powiększy się o 145 000 mkw. łącznie z istniejącymi aktywami i tymi, które będą dostarczone w 2022 r. W kolejnych latach będziemy kontynuować naszą ekspansję w wyznaczonych krajach – mówi Pierre-David Baylac, dyrektor ds. logistyki w Generali Real Estate.

Na dachu budynku dziewiątego znajduje się instalacja fotowoltaiczna, a obok stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Deweloper zadbał także o otoczenie inwestycji, tworząc łąki kwietne, ule dla pszczół oraz zbiornik magazynujący wodę deszczową. Pracownicy obiektu mają do dyspozycji parking dla samochodów i rowerów, jak również strefy relaksu.

Pierwszy obiekt w ramach 7R Park Kraków został oddany do użytkowania w 2015 roku. Inwestycja znajduje się w Kokotowie pod Krakowem na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 7R sukcesywnie rozbudowuje kompleks, przyciągając do Małopolski najemców z branż: logistycznej, FMCG czy e-commerce. W ciągu sześciu lat istnienia 7R Park Kraków podpisano umowy najmu z ponad 30 firmami, które zagwarantowały miejsca pracy mieszkańcom Krakowa, Wieliczki, Bochni, jak i obszarów podmiejskich.

comments powered by Disqus