Netto wchodzi do Krakowa

transformacja Tesco w netto przy ul. Wybickiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Za dwa tygodnie pierwsze sklepy Netto mają zostać otwarte w Krakowie. Jest to możliwe dzięki przejęciu ponad 300 polskich placówek Tesco i przemianowaniu ich pod żółty-czarny szyld.

W czerwcu 2020 roku Netto zawarło porozumienie o zakupie polskiej części biznesu Tesco, w tym 301 placówek sieci oraz dwóch centrów dystrybucyjnych. Ostateczne dopięcie transakcji nadeszło w marcu 2021 roku, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie sieci przez Duńczyków.

Netto niezwłocznie po otrzymaniu zgody UOKiK-u przystąpiło do procesu integracji i transformacji sklepów Tesco w Netto. Jak komunikuje sieć, przemianowanie sklepów pod nowy żółto-czarny szyld potrwa do grudnia 2021 roku. – Konwersja każdego sklepu będzie trwała minimum 6 tygodni – czytamy w komunikacie Netto.

Do końca sierpnia ponad 50 sklepów Tesco ma zostać przemianowane w Netto, z czego osiem w Małopolsce do połowy lipca i trzy w Krakowie. – Trzy pierwsze sklepy Tesco w Krakowie, które zostaną przemianowane na sklepy Netto, zostały zamknięte już w kwietniu. Obecnie trwa w nich przebudowa na sklepy Netto w koncepcie 3.0. Ponowne otwarcie tych sklepów pod szyldem Netto planowane jest na pierwszą połowę czerwca – mówi Ewa Zaborska z biura prasowego Netto.

Mowa o sklepach przy ulicach Dobrego Pasterza 67 (otwarcie: 2 czerwca), Babińskiego 69 (otwarcie: 2 czerwca), Wybickiego 10 (otwarcie: 10 czerwca).

Nowa sieć na podium

Sieć Netto (Grupa Sailing), licząca ok. 400 sklepów w Polsce, trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudniająca ponad 5,5 tys. pracowników po przejęciu 300 placówek Tesco Polska staje się jedną z najpotężniejszych sieci handlowych w kraju, zaraz obok Biedronki (Jeronimo Martins) oraz Lidla czy Kauflanda (Grupa Schwarz).

– Ten stan posiadania daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Planowana sieć to aż 720 sklepów w 2021 roku. Zwiększymy naszą obecność w dużych miastach oraz we wschodniej i południowej części kraju – komunikuje sieć Netto.

Centrum handlowe i supermarket Tesco przy ul. Kapelanka nie był przedmiotem niniejszej transakcji. Tę lokalizację przejął w grudniu 2020 roku deweloper Echo Investment, który zamierza tam wybudować osiedle mieszkaniowe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Prądnik Biały Dębniki