Nieopodal Kraków Airport powstanie nowy hotel [WIZUALIZACJE]

hotel Golden Tulip Balice Kraków

W sąsiedztwie krakowskiego lotniska powstanie nowy hotel marki Golden Tulip ze 116 pokojami. Pierwszych gości ma powitać we wrześniu 2023 roku.

Hotel będzie położony na działce oddalonej o 5 minut zarówno od lotniska Kraków-Balice, jak i od węzła autostrady A4 i obwodnicy Krakowa. Nowy obiekt stanowić będzie bazę wypadową podczas wizyt w Krakowie, zapewni nocleg w wysokim standardzie dla pasażerów linii lotniczych oraz punkt postojowy w trakcie podróży samochodowych.

– Połączyliśmy siły z siecią Louvre Hotels Group. Jestem przekonany, że wybór LHG jako podmiotu zarządzającego moim hotelem okaże się trafny. Pomimo obecnego kryzysu grupa rozszerza swoją sieć i jest już drugą co do wielkości grupą hotelową w Europie – powiedział inwestor hotelu Golden Tulip Grzegorz Olchawski.

Budynek będzie wyraźnie podzielony na części hotelową, restauracyjną i konferencyjną. Dwie ostatnie zostaną zlokalizowane na niższych kondygnacjach obiektu, na wyższych piętrach zaplanowano natomiast przestrzeń noclegową.

116 pokoi i sala bankietowa na 450 osób

Elewacja południowej i zachodniej części hotelowej będzie dwuwarstwowa, co nie tylko osłoni gości przed hałasem, ale pozwoli również na montaż paneli fotowoltaicznych. Szczególnie wyeksponowana zostanie południowa fasada budynku, zwrócona w stronę autostrady oraz lotniska, która dzięki elementom brandingowym i nocnej iluminacji uczyni hotel jednym wyraźnie widocznym elementem miejscowego krajobrazu.

Centralnym punktem budynku będzie hol wejściowy, z którego widoczne będą wszystkie poziomy, trakty komunikacyjne i funkcjonalności nowego hotelu. Golden Tulip Balice Kraków zostanie wyposażony w miejsca postojowe dla samochodów osobowych i rowerów oraz zapewni możliwość łatwego dojazdu dla autobusów czy samochodów serwisowych. Na terenie inwestycji znajdować się będą również stanowiska ładowania samochodów elektrycznych.

Hotel Grzegorza Olchawskiego zaoferuje gościom 116 czterogwiazdkowych pokoi, w tym 100 pokoi typu standard, 14 typu superior oraz dwa apartamenty. Towarzyszyć im będzie zaplecze konferencyjno-bankietowe z największym pomieszczeniem mogącym pomieścić do 450 osób. Jej uzupełnieniem będzie kolejne pięć sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni.

– Dzięki temu przedsięwzięciu możemy liczyć na duże zdywersyfikowanie klientów i korzystać na strategicznym położeniu w pobliżu autostrady. Projekt przygotowano z myślą o bardzo nowoczesnym produkcie hotelowym i nietuzinkowym zapleczu konferencyjnym. Z kolei dla klientów lokalnych będzie to miejsce wielkich rodzinnych uroczystości – podsumował Adam Konieczny, Louvre Hotels Group.


comments powered by Disqus