Nieruchomość, w którym działa centrum badawcze BWI, sprzedana za 120 mln zł

fot. materiał prasowy

Polski deweloper 7R i amerykańska firma inwestycyjna InSite Real Estate sprzedali nieruchomość w centrum badawczo-rozwojowym BWI Group w Balicach. Została nabyta przez czeski fundusz Reico čs Long Lease za około 27 mln euro.

Centrum badawczo-rozwojowe BWI Group, zrealizowane przez 7R w Balicach, zajmuje 11 000 mkw. powierzchni laboratoryjno-biurowej. Składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków, oddanych do użytkowania w 2020 roku. Wyłącznym najemcą obiektu jest BWI Group, globalny koncern zajmujący się projektowaniem i produkcją elementów zawieszenia dla przemysłu motoryzacyjnego.

– Centrum badawczo-rozwojowe BWI Group jest zabezpieczone długoterminową umową najmu. Przejęcie jest ważnym kamieniem milowym w rozwoju funduszu i jasnym sygnałem dla akcjonariuszy oraz partnerów biznesowych, czego można oczekiwać od nas w przyszłości – powiedział Tomáš Jandík, prezes Reico IS čs.

Obiekt samowystarczalny energetycznie

Obiekt jest unikalny pod względem rozwiązań proekologicznych i produkcji energii, ponieważ wykorzystuje nowoczesny system trigeneracji. Zaawansowana technologia sprawia, że przy użyciu turbiny gazowej wytwarzana jest energia potrzebna do zasilania, ogrzewania, chłodzenia i wentylacji budynku. Jest to pierwsze w Polsce wdrożenie tego typu systemu w projekcie biurowo-laboratoryjnym – czytamy w komunikacie prasowym. Budynek posiada także własną studnię i racjonalnie gospodaruje wodą w obrębie całej działki.

– W 2021 roku sprzedaliśmy 17 projektów o wartości prawie 400 mln euro. Jesteśmy dumni, że nasza strategia nastawiona na innowacje wpisuje się w modele biznesowe międzynarodowych inwestorów – dodaje Tomasz Kostrzewa z 7R.

comments powered by Disqus