Nowe połączenie z Krakowa do Turcji

fot. Mat. prasowe Kraków Airport

Linie lotnicze Pegasus w poniedziałek zainaugurowały nowe połączenie. Z Krakowa do Ankary będzie można polecieć dwa razy w tygodniu.

Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki. – Ankara to kolejne tureckie miasto na mapie połączeń Kraków Airport i kolejny nowy przewoźnik, którego witamy w letnim sezonie – stwierdził Radosław Włoszek, prezes krakowskiego portu lotniczego.

Dodawał, że „na krakowskim lotnisku obserwujemy coraz więcej turystów przylatujących z Turcji”. – Kraków i Małopolska to dla nich znakomite miejsce do spędzenia czasu z rodziną i zwiedzania wyjątkowych skarbów naszego regionu. Mam nadzieję, że połączenie do Ankary pozwoli także na wzmocnienie kontaktów gospodarczych między naszymi krajami, gdyż stolica Turcji jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym – podkreślił.

To nie jedyne nowe połączenie, jakie w ostatnim czasie pojawiło się na krakowskim lotnisku. Od 3 maja do siatki połączeń z Krakowa dołączyły tureckie linie SunExpress, które latają do portu lotniczego w Antalyi.

Pod koniec czerwca swoje połączenie uruchomił LOT na trasie z Krakowa do Stambułu. Połączenie z Krakowa jest realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.