Nowe połączenie z krakowskiego lotniska. W tym mieście słońce świeci przez 300 dni w roku

fot. mat.prasowe Kraków Airport

Od 31 października linią lotniczą Ryanair można polecieć do Agadiru w Maroko.

Loty będą realizowane raz w tygodniu, w niedzielę.

- Tylko 5 godzin lotu i już możemy znaleźć się w niezwykłym mieście w którym średnio przez 300 dni w roku świeci słońce - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Na turystów czeka piaszczysta plaża, możliwość zwiedzania ruin cytadeli pochodzącej z XVI wieku czy też Souk el Had– targowisko, na którym można kupić aromatyczne przyprawy i zjeść najlepszego w mieście tadżina.

- Miejsce to budzi wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców Krakowa i Małopolski, gdyż zaskakuje połączeniem nowoczesności i tradycji oraz pozwala spędzić zimowy odpoczynek w ciepłym miejscu - dodaje Radosław Włoszek.

Zimowy sezon

W ostatni weekend października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport, w ofercie której znajduje się 123 regularnych połączeń do 94 portów lotniczych. Sezon zimowy to także 9 nowych kierunków.

Pod koniec października zainaugurowane zostały  już  połączenia: Transavii France do Paryża Orly, a także linii lotniczej Ryanair do Rygi.

Ryanair - bazowy przewoźnik Kraków Airport – w zimowej siatce uruchomi również połączenia do  Budapesztu, Lille, Newcastle, Sztokholmu, Turynu.