Nowy outlet na mapie Krakowa [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Budowa centrum wyprzedażowego Designer Outlet Kraków oraz dwóch parków handlowych Atut w pobliżu ul. Nowohuckiej rozpoczęła się na dobre. Zainteresowanie ze strony najemców jest ogromne.

Na 15-hektarowym terenie pomiędzy ulicami Galicyjską, Nowohucką i Ciepłowniczą powstaje kompleks handlowy o łącznej powierzchni ok. 40 tys. mkw. Na to składają się dwa parki handlowe Atut – identyczne funkcjonują na Czerwonych Makach czy w obrębie ul. Księcia Józefa – oraz centrum outletowe Designer Outlet Kraków.

Proces komercjalizacji obiektów Atut przebiega nad wyraz dobrze. Dopiero co rozpoczęła się budowa, a ponad 90 proc. powierzchni handlowej zostało zaklepane, m.in. przez takie marki jak Lidl, Rossmann, RTV Euro AGD, Media Expert, Jysk czy siłownię My Fitness Place.

W budynku Designer Outlet Kraków ma działać ponad 120 sklepów i marek odzieżowych, a także restauracje i kawiarnie. Nie znamy jeszcze najemców, którzy będą wyprzedawać swoje ubrania, lecz inwestor zapowiada dostępność produktów przecenionych o 30-70 proc.

Termin zakończenia budowy całej inwestycji to 2023 rok. Dokładną datę podamy w najbliższych miesiącach – poinformowało nas KG Group, deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji.

Sposób na korki

Deweloper wraz z budową kompleksu przebuduje układ komunikacyjny w okolicy. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Ciepłowniczej z ul. Nowohucką, która zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu do skrętu w ul. Ciepłowniczą. – Dzięki temu samochody skręcające w ul. Ciepłowniczą nie będą przyczyniać się do zwiększenia korków na ul. Nowohuckiej. Na tym odcinku powstanie również nowa ścieżka rowerowa – wyjaśnia inwestor.

– Poświęciliśmy ogromną ilość pracy i zdecydowaliśmy się przeznaczyć znaczące środki na stworzenie takiego układu drogowego, który usprawni komunikację w okolicy budowanego kompleksu. Jesteśmy przekonani, że z ostatecznego efektu zadowoleni będą zarówno klienci dojeżdżający do naszego obiektu, odwiedzający znajdujące się po sąsiedzku targi Expo Kraków, jak i mieszkańcy okolicznych osiedli – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Dojazd do kompleksu będzie możliwy od strony ulic Nowohuckiej, Ciepłowniczej i dalej Skręconej, która zostanie przedłużona i połączona z ul. Galicyjską.

KG Group informuje również o budowie trzech rond w celu usprawnienia ruchu. Na terenie kompleksu handlowego planowane są również przystanki autobusowe. W ramach inwestycji powstanie też 2000 miejsc parkingowych zarówno podziemnych, jak i naziemnych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus