Od spaceru na Bulwarach do wsparcia dla przedsiębiorczych kobiet [ZDJĘCIA]

fot. Materiały prasowe

W Krakowie zakończył się Global Mentoring Walk, który jest trzecim przystankiem tegorocznego projektu. 41 par przemierzało Bulwary Wiślane dając wsparcie i ucząc się od siebie nawzajem.

– Mam nadzieję, że Kraków na stałe zagości w naszym projekcie. To miasto to wspaniały mariaż biznesu, nauki i sztuki. Dziękuję bardzo krakowskim liderkom i liderom, że podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą z mentees – kobietami, które pragną zmiany w swoim życiu zawodowym – mówi prezeska Vital Voices w Polsce Ela Raczkowska. – Mentoring jest dla mnie najlepszym narzędziem do rozwoju – nie tylko zawodowego – ale przede wszystkim osobistego. Otwartość i zaufanie jakich doświadczyliśmy od wszystkich uczestników pokazuje nam, jak bardzo potrzebne jest tworzenie przestrzeni do rozmów, a przez to dobrej relacji mentoringowej – dodaje Ela Raczkowska.

Sukces ukryty w parach

Rozmowy odbywały się w parach. Do programu zgłaszają się osoby jako mentorzy i jako mentee, a organizatorzy łączą ucznia z mistrzem. Wśród 41 krakowskich mentorów było 11 mężczyzn. – Cieszymy się, że wśród mentorów są także mężczyźni. To bardzo wzbogaca nasz program, dlatego zachęcamy Panów chcących wspierać kobiety w rozwoju zawodowym do aplikowania i dzielenia się swoim doświadczeniem. W naszym projekcie najważniejsze jest zaangażowanie i chęć niesienia pomocy – podkreśla Ambasadorka Vital Voices w Krakowie.

Kobiety (nie)potrzebują wsparcia

Kobiety, zwłaszcza młode – by móc uwierzyć w siebie – bardzo potrzebują wsparcia zarówno innych kobiet, jak i całego środowiska biznesowego. Często tego nie mówią, a czasem wręcz zaprzeczają. Dlaczego? Dorota Gruchała – liderka i mentorka z firmy JLL – dostrzega potrzebę głębszych zmian. – To musi być zmiana w wychowaniu i potrzebujemy przynajmniej trzech pokoleń, żeby taka zmiana została utrwalona. Nasza kultura, oparta na innych zasadach, była tworzona przez tysiąclecia i nie zmienimy jej w ciągu 50 lat – mówi.

Po Warszawie, Wrocławiu, Krakowie – w ramach tegorocznej edycji – będzie jeszcze jeden przystanek w Trójmieście.

comments powered by Disqus