Panattoni inwestuje w Balicach. „Doskonała ekspozycja na rynek krakowski”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na początku 2024 roku ma zostać zakończona budowa magazynu o powierzchni ponad 21 tys. mkw. Obiekt znajdzie się w niedalekim sąsiedztwie Kraków Airport.

Panattoni poinformował o rozpoczęciu budowy City Logistics Kraków Airport II – drugiego etapu inwestycji przy ul. Sportowej. Szacowany koszt budowy to około 150 mln złotych. Spółka podkreśla, że obiekt będzie położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady, co pozwoli na połączenie z kluczowymi miejscami w tej części Polski, jak Wrocław, Katowice i Rzeszów. Atutem jest również bliska odległość do Czech i Słowacji.

–  Nasza nowa inwestycja pozwala wykorzystać ogromne atuty lokalizacji i jest doskonałą wiadomością dla biznesu, który potrzebuje powierzchni przemysłowych w tym regionie. Ponadto City Logistics Kraków Airport II powstaje w idealnym momencie, kiedy w planach krakowskiego lotniska jest realizacja nowego terminala cargo, co naturalnie rozwinie możliwości transportowe portu – mówi Michał Samborski, head of development w Panattoni.

Lokalizacja ta ma zapewnić „doskonałą ekspozycję na rynek krakowski, wspierając logistykę ostatniej mili, szczególnie branży e-commerce”.

Ping-pong i parkingi rowerowe

Deweloper zapewnia, że w budowanym magazynie znajdą się rozwiązania korzystne dla pracowników. – Tworzymy strefy relaksu z elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, stołami do gry w ping-ponga, a nawet boiskami do gier zespołowych. Nasze inwestycje położone są blisko przystanków komunikacji miejskiej, wprowadzamy również alternatywne formy transportu – ścieżki i parkingi rowerowe z przebieralniami i prysznicami dla rowerzystów, miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, czy platformy do wspólnych przejazdów do pracy – widnieje w opisie inwestycji.

Spółka do tej pory ma na swoim koncie blisko 250 tys. mkw. powierzchni przemysłowej w naszym regionie. Na początku 2023 roku oddany do użytku został obiekt o powierzchni 21 tys. mkw. dla producenta opakowań metalowych, co było największa realizacją dla jednego klienta w krakowskim portfolio firmy.