Premier Morawiecki w Skawinie: Chcemy łączyć, sklejać i uszczelniać

Premier Mateusz Morawiecki w gospodarczą wizytą w firmie Dragon fot. KPRM

Jestem w takiej firmie, jak Dragon, aby powiedzieć polskim producentom, że chcemy was wspierać – mówił w Skawinie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził we wtorek zakład produkcyjny firmy Dragon w Skawinie. Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej, m.in. rozpuszczalników.

Polityk obiecywał, że rząd będzie stosował „co najmniej takie same zasady jak nasi zachodni partnerzy”. – Nie możemy być od nich gorsi i słabsi. Nie chcemy się nikogo bać – mówił Morawiecki.

– Będziemy wspierać polskich eksporterów na wszystkich rynkach, a w szczególności na tych europejskich. Firma Dragon zajmuje się produkcją różnego rodzaju chemii budowlanej, a więc materiałów, które pomagają sklejać, łączyć, uszczelniać. I nasze działania w polityce gospodarczej można porównać do działań produktów firmy Dragon – kontynuował premier.

– Też chcemy łączyć, sklejać, uszczelniać. I robimy to coraz skuteczniej. Łączymy poszczególne branże, pomagamy w tym długim łańcuchu produkcji – stwierdził Morawiecki. – Przede wszystkim chcemy łączyć i sklejać polskie firmy pomiędzy sobą, aby były jeszcze silniejsze – dodał.

Szef rządu zaapelował również do przedsiębiorców, aby stworzyli silny samorząd gospodarczy, który mógłby konkurować z „potężnymi samorządami zachodnioeuropejskimi”. – My tam w Brukseli musimy mieć silny głos polskich przedsiębiorców – zaznaczył.

comments powered by Disqus