Rekordowa umowa najmu na krakowskim rynku magazynowym. „Ogromny potencjał logistyczny”

Firma MCG EastBridge wynajmie blisko 37 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w GLP Kraków Logistics Centre III w Niepołomicach. Będzie stanowić centralną bazę operacyjną na południe i wschód Europy.

MCG EastBridge to nowa marka w portfolio Maszoński Logistic, która od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi transportowo-logistyczne na terenie krajów Unii Europejskiej. Spółka jest rozpoznawalna w Europie Zachodniej. Powołanie nowej spółki to element długofalowej strategii ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów bałkańskich.

Ogromny potencjał logistyczny

– Zdecydowaliśmy się na wybór Krakowa, ponieważ w naszej opinii rynek ten posiada ogromny potencjał logistyczny z uwagi na dostęp do autostrady A4 stanowiącej część III transeuropejskiego korytarza transportowego. Trasa biegnie od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu, czyli w ostatnim czasie jednej z najistotniejszych tranzytowo lokalizacji w Europie. Możliwość prowadzenia operacji logistycznych spod Krakowa jest zatem szczególnie istotna zarówno w kontekście rozwoju naszej firmy, a także planowanych działań w państwach ościennych – mówi Mirosław Maszoński, prezes Maszoński Logistic.

MCG EastBridge zajmie docelowo ok. 36 tys. mkw. powierzchni magazynowej służącej przede wszystkim bieżącej obsłudze logistycznej. Centrum dystrybucyjne stanie się także, siedzibą nowo powołanej spółki.

Komfort przyszłej kadrze pracowników zapewni przestronne ponad 700-metrowe biuro. W najbliższych miesiącach MCG EastBridge rozpocznie procesy rekrutacyjne w oparciu o kompetencje lokalnych specjalistów do obsługi klientów z regionów Małopolski i Podkarpacia.

– W perspektywie najbliższych miesięcy zakres świadczonych przez nas usług poszerzy się o obsługę celną, magazyn celny, spedycję morską i lotniczą, przewozy intermodalne, jak również obsługę rynku e-commerce oraz transport przesyłek drobnicowych. Lokalizacja centrum logistycznego w bliskim sąsiedztwie tak dużej aglomeracji, jaką niewątpliwie jest Kraków, stwarza warunki do rozwoju usług z obszaru logistyki miejskiej, co również wpisuje się w strategię rozwoju spółki – komentuje Łukasz Kordecki, dyrektor handlowy.

Największa umowa w pierwszym kwartale

Wynajęcie blisko 37 tys. mkw. przez MCG EastBridge było największą zanotowaną umową najmu w pierwszym kwartale 2023 r. na krakowski rynku, a także drugą co do wielkości w ostatnich pięciu latach i jego historii.