Sabre aktywuje system rezerwacyjny na Uniwersytecie Pedagogicznym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Sabre Polska od prawie dwóch lat realizuje projekty edukacyjne wraz z Uniwersytetem Pedagogicznym. Kolejnym krokiem współpracy jest udostępnienie studentom uczelni profesjonalnego systemu rezerwacyjnego, z którego codziennie korzystają m.in. linie lotnicze, hotele czy biura podróży.

W Instytutucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego aktywowano dostęp do GDS (Globalnego Systemu Dystrybucji) – systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360. To platforma, na której każdego dnia na całym świecie dokonywane są kompleksowe transakcje pomiędzy wszelkimi dostawcami usług branży turystycznej, takimi jak m.in. linie lotnicze, hotele, biura podróży, firmy wynajmu samochodów, koleje czy ubezpieczyciele podróży.

Aktywacja systemu znacząco przyspieszy poszerzanie kompetencji zawodowych studentów Uniwersytetu Pedagogicznego o znajomość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych opracowanych stricte dla branży turystycznej.

– Z doświadczenia akademickiego oraz od naszych absolwentów wiemy, że znajomość globalnych systemów rezerwacyjnych jest atutem w poszukiwaniu pracy w sektorze usług turystycznych – komentuje Anna Delekta z Uniwersytetu Pedagogicznego.

W najbliższym czasie planowana jest demonstracja systemu GDS słuchaczom uczelni podczas wykładu. Studenci UP dostaną w przyszłości także zaproszenie do krakowskiego biura Sabre Polska, a w tym do Innovation Lab. Młode talenty będą mogły też wziąć udział w rekrutacji do Sabre Summer Internship – letniego programu stażowego dla zainspirowanych nowoczesnymi technologiami - i zdobywać praktyczną wiedzę pod okiem specjalistów IT, podejmując informatyczne wyzwania, rozwijając swoje pasje i kontakty z osobami z branży.

comments powered by Disqus