Sabre pomoże Ukraińcom odnaleźć się w świecie IT

fot. pexels.com

Trzy bezpłatne warsztaty odbędą się 3 kwietnia w krakowskiej siedzibie firmy Sabre. Celem projektu jest pomoc uchodźcom w znalezieniu zatrudnienia na polskim rynku IT.

– Warsztaty mają na celu przekazać praktyczną wiedzę na temat branży IT. Chcemy, aby dzięki temu osoby z Ukrainy miały szansę na lepsze zorientowanie się w polskim rynku pracy, a w konsekwencji mogły płynnie wejść w karierę w sektorze technologicznym – powiedział Cezary Żminkowski z Sabre.

Zajęcia odbędą się 3 kwietnia o godz. 12:00 przy ulicy Tischnera 8 w krakowskiej siedzibie Sabre. Szkolenie w języku ukraińskim poprowadzi Olga Gorożejewa, która posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży. Warsztaty to wspólna inicjatywa firmy Sabre i stowarzyszenia Women in Technology Poland.

– Podczas szkolenia zostanie omówiona różnorodność stanowisk pracy w branży IT, które można podzielić roboczo na tech i non-tech. Wbrew pozorom IT nie jest zamkniętym środowiskiem, w którym sprawdzą się tylko programiści. Często osoby spoza IT nie zdają sobie sprawy, że ich kompetencje są bardzo poszukiwane przez każdego pracodawcę, np. umiejętność zarządzania projektem, analizy biznesowej czy sprzedaży – mówi Anna Szwiec, Sabre.

Dodatkowo w trakcie warsztatów zostaną omówione realne przykłady przejścia do branży IT z innych zawodów. Wydarzenie jest przeznaczone w szczególności dla osób przybyłych z Ukrainy, które szukają miejsca do rozpoczęcia kariery w Polsce.