Samowola budowlana przy Centralnej. Urzędnicy rozkładają ręce

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nielegalne prace budowlane w budynku przy ul. Centralnej 57 nadal postępują. Inwestor zamontował dach, okna i przygotował balkony. Co na to urzędnicy?

Historia samowoli budowlanej przy ul. Centralnej trwa już od ponad 20 lat, o czym możecie przeczytać [TUTAJ]. Budynek miał być wielokrotnie wyburzany, lecz do dzisiaj nadzór budowlany nic nie wskórał w tej sprawie. Co więcej, w 2020 roku właściciel nieruchomości skorzystał z tzw. ustawy antycovidowej, która pozwoliła mu kontynuować prace mimo braku wydanych pozwoleń budowlanych.

Tak wyglądał budynek na początku 2021 roku
Tak wyglądał budynek na początku 2021 roku

Wygląda na to, że inwestor przygotowuje budynek do mieszkania. Prace toczą się niezwykle powoli, ale co jakiś czas obiekt jest uzupełniany o kolejne elementy – dach, stolarkę okienną, barierki balkonowe itp.

– Decyzją tutejszego organu nakazano rozbiórkę nadbudowanej i rozbudowanej części zespołu obiektów budowlanych. Od przedmiotowej decyzji wniesiono odwołanie, które dotychczas nie zostało rozpatrzone. Wobec wniesienia odwołania decyzja nie podlega wykonaniu – czytamy w odpowiedzi krakowskiego nadzoru budowlanego na nasze zapytanie. Urzędnicy nie mają nam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny