Start-up dla zwierząt

fot. pixabay.com

Laboratorium Pets Diag z Katowic dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków. Dzięki tej współpracy możliwe będzie jeszcze większe wykorzystanie potencjału firmy, specjalizującej się w innowacyjnej diagnostyce weterynaryjnej zwierząt, która od 2021 roku bada, a tym samym ochrania psy i konie przed szeregiem chorób.

– Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy z pełnym zaangażowaniem budować platformę rozwoju dla innowacyjnych firm w regionie. Wierzę, że stając się partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy lokalnego biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie także nasze przedsiębiorstwo i produkt. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, prezes i współtwórca Pets Diag.

Katowicka firma Pets Diag, posiadająca laboratorium w Cieszynie, to startup z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizujący się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu zwierzęcia. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.

Tego typu inicjatywy jak Fundacja Klaster LifeScience Kraków powoływane są, aby lepiej wykorzystywać potencjał i możliwości drzemiące w wielu innowacyjnych, lokalnych przedsiębiorstwach. Ma to ogromne znaczenie dla kondycji branży w danym regionie, ale także dla rozwoju całej polskiej gospodarki. Wiele polskich startupów, właśnie dzięki obecności w takich zrzeszeniach, może pochwalić się konkurencyjnością także na rynku międzynarodowym. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych.

Krakowska fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków z regionu, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.

comments powered by Disqus