Trzy krakowskie urzędy wyróżnione. „To miejsca przyjazne przedsiębiorcy”

fot. mat.prasowe

Trzy krakowskie urzędy zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy".

Małopolski Urząd Skarbowy, Urząd Skarbowy Kraków-Nowa Huta oraz Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze zostali tegorocznymi laureatami konkursu organizowanego przez Business Center Club i Ministerstwo Finansów „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.

W miniony wtorek w siedzibie Małopolskiego Urzędu Skarbowego w Krakowie odbyło się uroczyste „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” został zainicjowany w 2002 roku przez Business Centre Club wspólnie z Ministerstwem Finansów zainicjowało konkurs, który wyróżnia urzędy, które charakteryzują się dobrą organizacją pracy i kompetentną kadrą.

70 proc. przychodów budżetowych

wręczenie nagród w XVIII edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.

Głównymi celami konkursu są tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, zachęcanie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków, tworzenie atmosfery wzajemnej życzliwości i akceptacji poprzez lepsze poznanie praw i obowiązków obu stron oraz uwarunkowań, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw, upublicznianie i promocja wysokich standardów obsługi klienta osiągniętych przez wyróżnione placówki, upowszechnianie dobrych praktyk w urzędach skarbowych na terenie całego kraju i wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędu skarbowego i jego pracowników.

– Wyróżnione w tym roku urzędy generują blisko 70% przychodów budżetowych w woj. małopolskim – podkreślał Tadeusz Gibas, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie. – Dlatego wyniki konkursu przyjmuję z dużą satysfakcją, bo są dowodem na to, że liczba klientów nie ma wpływu na standardy obsługi. Dbamy, by jakość świadczonych przez nas usług była wysoka zarówno w niewielkich miastach jak i krakowskiej aglomeracji.

comments powered by Disqus