Unity Centre odżyje za rok? Latem otwarcie dużego hotelu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pomiędzy budynkami kompleksu biurowego przy ul. Lubomirskiego od dwóch lat hula wiatr. Może to zmienić otwarcie dużego hotelu i apartamentowca w przyszłym roku.

W poniedziałek Radisson Hotel Group poinformowała o uruchomieniu długo wyczekiwanego hotelu oraz apartamentowca na terenie Unity Centre. To może ożywić kompleks i jego betonową przestrzeń.

– Latem 2023 roku zostaną otwarte Radisson RED Kraków i Radisson Apartments Kraków, oba będące częścią kompleksu biznesowego Unity Centre w drugim co do wielkości mieście Polski – czytamy w najnowszym komunikacie prasowym firmy.

Zaledwie kilka tygodni temu pytaliśmy właścicieli Unity Centre, co z zapowiadanym hotelem i apartamentowcem. Odpowiedzieli, że w obiektach trwają prace przygotowawcze, a już wkrótce rozpoczną się prace aranżacyjne, których ukończenie zaplanowano na koniec 2023 roku. Jak widzimy, prace nieco przyspieszyły.

Hotel Radisson Red zajmie budynek znajdujący się po lewej stronie od wejścia na główny plac kompleksu. Obiekt będzie liczył 230 pokoi. Apartamentowiec znajduje się w budynku po prawej stronie wieży, teraz funkcjonuje tam sklep Żabka. Oba budynki (Unity Hotel oraz Unity Residence) od otwarcia obiektu we wrześniu 2020 roku są opustoszałe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus