Volvo wprowadzi się do Brain Park

fot. materiały prasowe

Volvo Tech Hub zajmie 10 tys. mkw. na siedmiu piętrach w krakowskim Brain Park C. przeprowadzka rozpocznie się we wrześniu tego roku.

Volvo Tech Hub, jest czwartym centrum rozwoju oprogramowania Volvo Cars. Zostało otwarte w 2023 roku w Krakowie i ma zatrudniać ponad pół tysiąca osób. Obecnie firma prowadzi Tech Huby  w Sztokholmie i Lund w Szwecji oraz w Bangalore w Indiach. Tech Hub Volvo zlokalizowany pod Wawelem ma odegrać kluczową rolę w strategicznych ambicjach i celach marki. Najważniejszy z nich to stanie się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii.

– W marcu świętowaliśmy pierwszą rocznicę działania Volvo Tech Hub w Krakowie. W naszym centrum pracuje już 150 osób, a docelowo zatrudnimy ponad 500 specjalistów. Dlatego priorytetem było znalezienie siedziby, która będzie wspierała dalszy rozwój Volvo w Polsce. To ekscytujące, że już jesienią zaprosimy pracowników do nowoczesnego biura, które jest jedną z czterech tego typu obiektów Volvo Cars na całym świecie. Ta transakcja, największa na rynku biurowym w Krakowie, to kamień milowy, który istotnie zwiększy widoczność Volvo w mieście –  komentuje Przemek Berendt, Head of Volvo Tech Hub.

– Dziękujemy Volvo Tech Hub za zaufanie potwierdzone zawarciem dotychczas największej w tym roku transakcji biurowej w Krakowie. Cieszymy się, że pracownicy Volvo wkrótce wprowadzą się do ukończonego na początku roku biurowca. Ich nowe miejsce pracy będzie komfortową przestrzenią, która odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających pracodawców i jest zgodna z normami ESG. – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w Echo Investment.