Wellbeing w organizacji. Jak dba się o dobrostan pracowników w PepsiCo? [Podcast]

fot. pexels.com

Dobrostan i samopoczucie pracowników to temat, który coraz częściej zajmuje duże firmy i organizacje. W PepsiCo Global Business Services w Krakowie wdrożono unikatowy program szkoleniowy dla liderów, który pozwala budować zdrową, a więc efektywną kulturę organizacji.

– Stworzyliśmy unikatowy program dla liderów, zbudowany wraz z ekspertami z firm Mental Health Center oraz Human Power, który dotyczy zdrowia psychicznego w organizacji. Nasza firma została zbudowana w 90 proc. podczas pandemii i naszym zadaniem jest teraz zintegrować zespoły na nowo oraz wspólnie budować takie środowisko pracy, które daje komfort mentalny, co się bezpośrednio przekłada na wyniki oraz silną społeczność – mówi Sylwia Miszke, HR Head w PepsiCo GBS Kraków.

Pandemia, wojna czy trudna sytuacja gospodarcza jeszcze bardziej wpłynęły na stan psychiczny pracowników, dlatego wsparcie mentalne okazuje się w tym czasie nieocenione. PepsiCo chce przekazać, że każdy z nas może mieć trudniejszy okres w życiu czy w pracy i powinniśmy to zaakceptować.

– Program miał także za zadanie zbudowanie świadomości wśród liderów, że dbałość o wellbeing w zespole jest istotny: jeżeli liderzy nie zaopiekują się tematem, zespół będzie powielać ich zachowania. 15 proc. osób zdecydowanie chętniej stosuje rozwiązania i dba o dobrostan, jeżeli te rozwiązania i dobrostan widzi u swoich liderów – tłumaczy Dorota Szabat, Senior HR Business Partner w PepsiCo. Zadbalismy także w programie o element podtrzymujący,  a mianowicie warsztat z kreowania nawyków i modelowania zachowań, prowadzone przez naszą wewnętrzną ekspertkę.

Jeśli chcecie posłuchać więcej o tym, jak w PepsiCo dba się o dobrostan pracowników oraz na czym polegał program wellbeingowy dedykowany liderom, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z przedstawicielami PepsiCo GBS Kraków.

comments powered by Disqus