Westinghouse wchodzi do Krakowa. Firma zainwestuje w technologie jądrowe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się mi.in. wykorzystywaniem energii nuklearnej i technologiami jądrowymi otworzy swoje biuro na Zabłociu.
To kolejna inwestycja firmy w polski przemysł energetyczny. Westinghouse Electric Company w sierpniu 2021 roku w kompleksie biurowym Zabłocie Business Park B otworzy Globalne Centrum Usług Wspólnych.

Na początek firma ma zatrudnić 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy wesprą globalną organizację Westinghouse.

– Westinghouse ma wszelkie środki, aby pomóc Polsce w osiągnięciu celów energetycznych poprzez lokalne inwestycje w technologie jądrowe – mówi Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse. – Utalentowani pracownicy z Polski dołączą do naszego zróżnicowanego zespołu liczącego ponad 9 tys. pracowników na całym świecie. To dzięki ich pomocy Westinghouse odegra jeszcze większą rolę w tworzeniu rentownego przemysłu energetycznego dla Polski. Jednocześnie firma będzie mogła wykorzystać polski potencjał w skali globalnej.

Jak przedstawia firma, ogłoszenie powstania Globalnego Centrum Usług Wspólnych w Krakowie to jeden z kamieni milowych wzmacniających zaangażowanie Westinghouse w bezemisyjną przyszłość Polski. Obejmują one sfinalizowanie umowy międzyrządowej między Polską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie współpracy na rzecz realizacji programu energetyki jądrowej, a także niedawne spotkanie Patricka Fragmana z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim.




comments powered by Disqus