Właściciel Bonarki chce kupić Serenadę i Krokusa

fot. Sebastian Dudek

Pod koniec października właściciel Centrum Handlowego Bonarka złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wniosek o zakup CH Serenada i CH Krokus. UOKiK nie podjął jeszcze decyzji i skierował wniosek do dalszego etapu.

– W tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku i weryfikacja danych przedstawionych przez Serenada Property. Dlatego UOKiK skierował postępowanie do drugiego etapu. Nie przesądza to o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia – informuje UOKiK.

Dwie dekady, dwa centra

CH Krokus zostało otwarte w 1997 roku i jest pierwszym krakowskim centrum handlowym. Obiekt pierwotnie nosił nazwę King’s Cross. Na powierzchni 28 tysięcy mkw. działa ponad 50 sklepów.

20 lat później pojawiła się Serenada. Budowa kosztowała firmę Mayland Real Estate 140 milionów euro. Na powierzchni 42 tys. mkw. znalazło się 160 najemców, co pozwoliło na utworzenie 2500 miejsc pracy. Oprócz odświeżonych wersji znanych już w Krakowie marek, pojawiło się też kilka nowości m.in. Forever 21, New Look czy Van Graaf. Największym sklepem w galerii jest Zara, o powierzchni 3500 mkw.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie