Zakup mieszkania jako bezpieczna lokata kapitału

Apartamenty Wybickiego, GVD

Inwestowanie w nieruchomości jest dobrą propozycją dla osób, które chcą ulokować swój kapitał na dłuższy czas. Niekorzystne oprocentowanie lokat bankowych oraz coraz częstsze ich wycofywanie z ofert banków w zestawieniu z poziomem inflacji prowadzi do paradoksalnej sytuacji.

Wpłacić środki na lokatę bankową czy kupić mieszkanie? Co bardziej się opłaca oszczędzającemu? Lokata bankowa jest na pewno łatwiejsza i wygodniejsza, niestety jednak nieopłacalna. Znacznie większy potencjał wykazuje rynek nieruchomości.

Czy zakup mieszkania to bezpieczna inwestycja?

Zakup mieszkania inwestycyjnego stanowi bardzo atrakcyjny i bezpieczny sposób na ulokowanie kapitału. Rynek nieruchomości w Polsce notuje bardzo szybki wzrost, jest rynkiem bardzo perspektywicznym, a nieruchomości stanowią długotrwałą formę inwestycji.

O zysku z wynajmu przy zakupie mieszkania decydują kluczowe czynniki, takie jak dobra lokalizacja, cena, układ i standard.

Dobra lokalizacja jest gwarancją zainteresowania potencjalnych najemców mieszkania. Szukając mieszkania w celach inwestycyjnych powinniśmy zwrócić uwagę na dostęp do komunikacji miejskiej, odległość do sklepów i punktów usługi oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Przykładem są inwestycje zlokalizowane w pobliżu centrum miasta bądź w jego okolicy. Lokalizacja wpływa na wynajem niezależnie od tego, co dzieje się aktualnie na rynku i zawsze będzie przynosić wymierne korzyści finansowe.

Kolejnym czynnikiem jest cena, która jest niezwykle ważna dla inwestorów. Zestawiając cenę mieszkania z rynkowymi cenami najmu możliwe jest oszacowanie czasu, w którym inwestycja zacznie się zwracać. Najemcy zwracają również uwagę na istotny aspekt, jakim jest układ oraz standard mieszkania. Pozwalają one określić potencjalną grupę swoich przyszłych najemców.

Powrót do „normalności”

Kraków od lat jest jednym z najbardziej obleganych turystycznie miast. Nie można również zapomnieć o studentach, których liczba jest naprawdę imponująca. Mimo aktualnie trwającej nauki oraz pracy zdalnej, dochodzą sygnały o powrocie zarówno studentów jak i pracowników do miasta, co z pewnością wpłynie na rynek najmu. Miasto powoli wraca do życia.

Studenci nie są jedyną – chociaż największą – grupą najemców. Inwestor może czerpać zyski z osób startujących w dorosłym życiu oraz młodych rodziców. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na inne kwestie. Obydwie te grupy mają swoje indywidualne wymogi.

Szukając mieszkania pod inwestycję trzeba spróbować wczuć się w sytuację najemcy. Zastanowić się, co będzie interesować poszczególne grupy. Na pewno jest to bliskość uczelni, sklepów z podstawowymi artykułami i galerii handlowych, ale także szkół, przedszkoli oraz żłobków, jak i terenów rekreacyjnych.

Nieruchomości na fali

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego od kilku lat dynamicznie pną się do góry. Od lat jest ona bezpieczną formą lokowania pieniędzy, przynoszącą zyski, jeśli traktujemy zakup z myślą o wynajmie. Inwestycja musi być przede wszystkim odpowiednio przemyślana i zaplanowana.

Idealnym rozwiązaniem jest lokata kapitału w nowo powstającej inwestycji Apartamenty Wybickiego, która zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie aż dwóch parków. Kameralny trzykondygnacyjny budynek położony w dzielnicy Krowodrza, zaledwie 2,5 km od rynku. Inwestycja jest dobrze skomunikowana dzięki bliskości przystanków autobusowych oraz kolei aglomeracyjnej SKA, która w zaledwie cztery minuty dowiezie nas do dworca głównego.

Dzięki zastosowaniu naturalnej elewacji z drewna, elementów surowego betonu oraz wysokiej jakości szklanych barierek udało się uzyskać niezwykle oryginalny projekt architektoniczny. Każde z mieszkań jest wyposażone w instalację klimatyzacji oraz elektrycznie sterowane rolokasety. Aby zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, przewidziany jest dwupoziomowy parking podziemny, skomunikowany z budynkiem cichobieżnymi windami.

Deweloper GVD posiada w swojej ofercie ciekawą propozycję jedno- i dwupokojowych mieszkań, które mogą być doskonałym sposobem na ulokowanie kapitału.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na I kwartał 2022 roku.

comments powered by Disqus