12-hektarowa działka w rękach dewelopera. 16 nowych bloków w Wieliczce

fot. materiały prasowe

Grupa Murapol podpisała ostateczną umowę zakupu działki o powierzchni blisko 12,5 ha przy ul. Bolesława Chrobrego w podkrakowskiej Wieliczce. Inwestycja opiewa na kwotę 9 mln zł netto i jest związana z realizacją czwartego etapu projektu deweloperskiego Królewskie Tarasy. W ramach inwestycji powstanie 16 budynków z 778 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej ok. 35 tys. mkw.

Podpisana umowa zakupu działki w Wieliczce jest związana ze spełnieniem warunku wynikającego z umowy przedwstępnej z 22 grudnia 2015 r. jakim było otrzymanie pozwolenia na budowę inwestycji na nabytym gruncie. Planowany projekt będzie kontynuacją osiedla Królewskie Tarasy i powiększy dotychczasowe trzy etapy inwestycji, składające się z 8 bloków z 375 mieszkaniami, o kolejne 778 lokali usytuowanych w 16 nowych budynkach.

– Zainteresowanie klientów mieszkaniami oferowanymi w trzech dotychczas zrealizowanych etapach inwestycji Królewskie Tarasy, zachęciło nas do poszukiwania możliwości nabycia gruntu i dalszej rozbudowy osiedla. 4-etapowy projekt będzie składał się z 24 budynków mieszczących ponad 1.100 mieszkań i będzie jedną z naszych największych inwestycji mieszkaniowych. – mówi Michał Sapota Prezes Zarządu Murapol S.A. – Realizacja tego projektu wpisuje się w naszą strategię rozwoju i pozwoli nam umocnić pozycję wśród liderów rynku mieszkaniowego w regionie krakowskim – dodaje Michał Sapota.

Obecna oferta mieszkaniowa Grupy Murapol w Wieliczce obejmuje 8. budynek powstający w ramach 3. etapu Królewskich Tarasów, a także lokale w Apartamentach przy Parku. Z kolei w Krakowie Grupa oferuje mieszkania w inwestycji Murapol Nowy Złocień, w której powstaje 800 lokali oraz w projektach Murapol Garbarnia, Murapol Bieńczycka, Murapol Poznańska oraz Atrium Czerwieńskiego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up