20 lat Motorola Solutions w Krakowie

fot. Materiały prasowe

2 października zbiegły się trzy wydarzenia ważne z punktu widzenia Motorola Solutions oraz Krakowa. Firma świętowała swoje 90. urodziny i 20-lecie rozpoczęcia działalności w naszym mieście. Zaprezentowane zostały też technologie, które mają w przyszłości pomóc służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w miastach.

Motorola do Krakowa trafiła w 1998 roku. Jak podkreśla Paul Steinberg, dyrektor technologiczny w Motorola Solutions, Kraków staje się prawdziwym zagłębiem innowacji.  – To tutaj powstaje olbrzymia ilość stosowanych globalnie rozwiązań Motoroli Solutions. W ostatnich latach, w ramach przejścia na oprogramowanie i usługi, rozszerzyliśmy nasze prace badawczo-rozwojowe na obszary analizy i sztucznej inteligencji – stwierdził Stainberg.

– Oczekujemy, że ten rozwój szybko stanie się namacalny, w postaci powstających w Polsce narzędzi operacyjnych dla organizacji bezpieczeństwa publicznego na całym świecie – dodał dyrektor.

Technologie przyszłości

Firma i zatrudnieni w niej badacze chcieliby, aby w niedalekiej przyszłości na całym świecie zostały wprowadzone do użytku służb bezpieczeństwa opracowane przez nich technologie. Wśród nich są m.in. takie rozwiązania dla centrów dowodzenia, które zapewniają pełny obraz operacyjny dla personelu. Pokazane zostały również  innowacje, które pozwalają jednocześnie monitorować głos, dane i treści video przez jednego analityka. Dzięki nim możliwe jest nadzorowanie zagrożeń lub wczesne ostrzeganie przed nagłymi zdarzeniami oraz poprawienie świadomości sytuacyjnej.

Nowa pracownia

Motorola postanowiła nazwać nową pracownie imieniem Henryka Magnuskiego, który był pracownikiem międzynarodowego giganta. To właśnie polski inżynier wynalazł podczas II wojny światowej pierwsze urządzenie w stylu „walkie-talkie”, które używane było m.in. przez amerykańskich żołnierzy.

Powstanie pomieszczenia zbiega się w czasie z rocznicami globalnego 90-lecia powstania Motoroli Solutions i 20-lecia oddziału w Krakowie. – Jesteśmy bardzo dumni, że celebrujemy te ważne rocznice, organizując Innovation Showcast i otwierając pracownię – powiedział Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions w Polsce.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up