4 triki na udany start studiów!

Jesteś świeżo po maturze, spływają do Ciebie pierwsze informacje o przyjęciu na wybrane, wymarzone kierunki studiów i zaczynasz zastanawiać się, gdzie kontynuować naukę? Wszystko co najlepsze dopiero przed Tobą, ale – jak pokazuje doświadczenie – początki bywają trudne. Nowe otoczenie, inne wymagania i wiele niepisanych zasad do opanowania – wszystko to może przysporzyć Cię o niemały ból głowy! Czy na pewno wiesz jak sprostać oczekiwaniom wszystkich? Bez obaw! Mamy dla Ciebie kilka porad, jak dobrze i bez zbędnego stresu rozpocząć pierwszy rok studiów! W czterech prostych krokach pokażemy Ci, że dobry start może stać się początkiem wspaniałej uniwersyteckiej przygody!

1) Większość uczelni zlokalizowana jest w więcej niż jednym budynku. Zapamiętanie wszystkich miejsc, pięter i biur może okazać czasochłonne, dlatego też warto zawczasu zaznajomić się z topografią kampusu, gdzie będą odbywały się Twoje zajęcia, sprawdzić lokalizację sal wykładowych, biur obsługi studenta i – oczywiście – wszystkich okolicznych barów i restauracji, gdzie spędzisz wiele godzin na dyskusjach i zabawie z kolegami i koleżankami z roku. Sprawdź wcześniej na mapie, jak wygląda okolica uczelni, gdzie znajdują się wszystkie budynki dydaktyczne, aby nie zgubić się podczas pierwszego dnia nauki i nie podpaść wykładowcom spóźnieniem. Przed rozpoczęciem roku akademickiego zrób sobie małą wycieczkę po swoim wydziale, spróbuj podpytać pracowników dziekanatu o najważniejsze dla siebie rzeczy – dzięki temu będziesz później dobrze orientować się w uniwersyteckiej przestrzeni, a i być może nawiążesz bliższą relację z pracownikami administracyjnymi, którzy dzięki temu chętniej w przyszłości będą pomagać Ci w załatwieniu wszystkich studenckich spraw.

2) Miej w pogotowiu bieżący plan lekcji – dzięki temu nigdy nie zapomnisz o zbliżających się zajęciach i terminach zaliczenia przedmiotu. Możesz wydrukować go sobie i powiesić na lodówce, by mieć do niego stały dostęp. Aby było jeszcze łatwiej, możesz również skorzystać z dedykowanej aplikacji mobilne. Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, dzięki Cloud Academy – innowacyjnemu systemowi zarządzania studiami, umożliwia Ci dostęp do harmonogramów zajęć, materiałów dydaktycznych, modułu płatności, a także – co najważniejsze – multistrumieniowych wykładów online na żywo. Dodatkowo powiadomienia push przypominają Ci o najważniejszych sprawach dotyczących Twoich studiów. Dzięki temu możesz kontrolować przebieg swoich studiów za pomocą zwykłego smartfona!

3) Uważaj na pierwszych zajęciach – dzięki temu unikniesz komplikacji w przyszłości. Dowiesz się, jakie warunki stawia każdy wykładowca, aby zaliczyć przedmiot. Mając tę wiedzę będziesz mógł ułożyć sobie strategię uczestnictwa w zajęciach i łatwiej rozplanujesz czas poświęcony na przygotowanie się do zdania egzaminu lub napisania pracy rocznej. Jeśli jednak należysz do leniuchów, możesz wspomóc się nagraniem wykładu, jeśli jest to możliwe. WSB-NLU, dzięki systemowi CloudA, prowadzi zajęcia online z możliwością ich odtworzenia w dowolnym momencie, dzięki czemu studentom nie umykają najważniejsze informacje o każdym realizowanym na studiach przedmiocie! Przydatną opcją jest również możliwość obejrzenia najważniejszych wykładów tuż przed egzaminem – to ciekawa forma powtórki przed szczególnie trudnymi zaliczeniami.

4) Bądź na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w Twojej uczelni – dzięki temu doskonale poznasz ludzi zaangażowanych w życie akademickie oraz nawiążesz nowe znajomości i przyjaźnie. Być może również zaangażujesz się aktywnie w życie akademickie i zdobędziesz cenne doświadczenie, które – kto wie – zaowocuje w przyszłości ciekawą kariera zawodową? Dzięki swojej aktywności na pewno zyskasz szansę na poznanie wielu ciekawych ludzi – nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, może też nawiążesz współpracę z samorządem studenckim? Aplikacja mobilna CloudA, dzięki powiadomieniom push o wszystkich aktualnościach z życia na uczelni z pewnością ułatwi Ci podjęcie decyzji o tym, w które wydarzenie warto się zaangażować.

Mamy nadzieję, że w nowy rok akademicki wejdziesz z entuzjazmem i zaangażowaniem, a powyższe wskazówki ułatwią Ci dobry start akademickiej kariery! Jeśli jeszcze nie wiesz, która uczelnia spełni Twoje marzenia o wyższym wykształceniu i zaoferuje najlepsze warunki do studiów i rozwoju osobistego, sprawdź Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University! Znajdziesz nas na stronie: www.wsb-nlu.edu.pl. Serdecznie zapraszamy!

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up