5-milionowy pasażer w Kraków Airport. To rekord

5-milionowym podróżującym okazała się pani Joanna fot. Materiały prasowe

Kraków Airport przywitał dziś 5-milionowego pasażera od początku roku. Tę barierę udało mu się przekroczyć jako pierwszemu z portów regionalnych w Polsce.

5-milionowym podróżującym okazała się pani Joanna, która wybrała się w podróż do Wenecji z linią lotniczą easyJet. Od władz lotniska otrzymała tablet oraz vouchery na lot oraz na pięć wejść do Business Lounge. Drobne upominki dostali też pozostali pasażerowie tego rejsu.

Trochę statystyk

Wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali w tym roku obsłużeni w Kraków Airport, było ponad 50 tysięcy dzieci. Z usług lotniska skorzystało też 14 tysięcy osób niepełnosprawnych. 675 tysięcy osób kupiło bilet na pociąg ze stacji Kraków Lotnisko.

Sam fakt obsłużenia 5-milionowego pasażera oznacza 16-procentowy wzrost liczby pasażerów w zestawieniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Plany lotniska idą jednak o wiele dalej. Zgodnie z planami portu na najbliższe dwie dekady, do 2036 roku liczba obsługiwanych pasażerów wzrośnie do 12 milionów. To wymusza bardzo intensywne inwestycje, o czym informowaliśmy szerzej TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up