Bezobsługowa siłownia modułowa w bronowickim parku

fot. get your gym

– W odpowiedzi na sytuację epidemiczną panującą w kraju, stworzyliśmy projekt siłowni bezobsługowych w technologii budownictwa modułowego – mówi Paweł Porębski, pomysłodawca i właściciel Get Your Gym.

Pierwsza siłownia ma stanąć w parku przy forcie Bronowice już pod koniec września. Zarząd Zieleni Miejskiej wydał zgodę na realizację projektu w tym miejscu. – Marzyłem o Zalewie Nowohuckim, niestety ZZM nie chce wydzierżawić tam już żadnego skrawka zieleni – dodaje Porębski.

Obiekt będzie działał całodobowo. Wewnątrz będą mogły ćwiczyć maksymalnie dwie osoby i trener personalny. Koszt jednogodzinnej wejściówki wyniesie 24,9 zł. W budynku znajdziemy m.in. wielofunkcyjną bramę do ćwiczeń, ławeczkę do wyciskania ciężarów, zestaw hantli, skakanki, rower stacjonarny czy bieżnię mechaniczną.

W bezobsługowej siłowni ma się znaleźć również platforma treningowa, dzięki której będzie można połączyć się z osobistym trenerem na ekranie telewizora czy też skorzystać z bezpłatnego zestawu ćwiczeń, które użytkownik będzie mógł wykonać na urządzeniach dostępnych w obiekcie. Dodatkowo będzie można połączyć się z systemem audio obiektu przez bluetooth i odtworzyć własną muzykę.

Budynek siłowni będzie liczył 30 metrów kwadratowych. Całościowy koszt inwestycji wynosi 150 tysięcy złotych.

Prywatne miejsce do ćwiczeń

– Klient rejestruje się na stronie internetowej bądź w aplikacji Get Your Gym, wybiera lokalizację obiektu i otrzymuje do wglądu terminarz. Następnie użytkownik wybiera godzinę i dokonuje rezerwacji – wyjaśnia działanie systemu rezerwacyjnego Paweł Porębski.

W godzinie rezerwacji użytkownik otrzyma w aplikacji 6-cyfrowy kod. Po jego wprowadzeniu, budynek automatycznie wyjdzie ze stanu uśpienia, aktywowane zostaje oświetlenie itd. W wyjątkowych sytuacjach będzie możliwość zaalarmowania opiekunów obiektu przy użyciu dedykowanych temu celowi przycisków.

Według pierwotnych planów, do końca roku miałoby powstać 10 tego rodzaju siłowni modułowych w całej Polsce (m.in. w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie i Warszawie).

comments powered by Disqus