Budowa blisko 300 mieszkań w Bronowicach jest w kolejnej fazie realizacji

Nieopodal jednej z głównych arterii miasta, Galerii Bronowice czy Ikei trwa realizacja drugiego etapu inwestycji mieszkaniowej Stelmachów Park. Wszystkie mieszkania w ramach pierwszego etapu inwestycji zostały sprzedane. Budynki otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwają odbiory kluczy do mieszkań przez właścicieli.

Stelmachów Park to 12 obiektów wielorodzinnych, które w sumie będą liczyć 286 mieszkań w metrażu 25-75 metrów kwadratowych w układzie od 1 do 4 pokoi. Inwestycja zakłada również powstanie lokali usługowych w metrażu 33-55 mkw. W każdym budynku znajdzie się cichobieżna winda, a dla wszystkich lokali będą dostępne tarasy z ogródkiem lub balkony.

Zewnętrzna infrastruktura osiedla poza bujną roślinnością będzie zawierać rozmaite elementy nowoczesnej architektury. W środkowej części inwestycji staną ławki, kwietniki, zielone rośliny, a wzdłuż pasażu pieszego rzeźby, czy portale wejściowe z betonu architektonicznego. Teren będzie ogrodzony i monitorowany.

Zielona przestrzeń

W I etapie inwestycji powstaną cztery budynki z 81 mieszkaniami i 8 lokalami usługowymi, które od lipca są oddawane w ręce nabywców.

Prawie 200 mieszkań powstanie w ramach II etapu budowy, który to został podzielony jeszcze na dwie części. W pierwszej (etap 2.1) Deweloper oferuje lokale liczące od 1 do 3 pokoi w kolejnych czterech budynkach. W ostatniej części (etap 2.2) dojdą także mieszkania czteropokojowe. Zakończenie budowy planowane jest do 30 września 2021 r. natomiast oddanie kluczy na IV kwartał 2021 roku.

Wyposażenie

Mieszkania zostaną oddane do użytku w standardzie deweloperskim. Jednakże w tym znajdą się antywłamaniowe drzwi wejściowe, komplet instalacji, grzejniki, tynki, posadzki, czy rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie oraz kraniki do podlewania ogródków dla mieszkań parterowych.

Dodatkowo osiedle będzie posiadać własne kotłownie, dwie automatyczne bramy wjazdowe i naziemne i poziemne miejsca postojowe oraz własną Strefę Rekreacji, która zostanie urządzona w zieleń oraz przyrządy do ćwiczeń.

– Atutem lokalizacji jest bliskość autostrady A4, jak i międzynarodowego lotniska w Balicach. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek edukacyjnych – żłobków, przedszkoli oraz szkół. Inwestycja jest także dobrze skomunikowana z centrum miasta, nieopodal pętla autobusowa, a w perspektywie najbliższych kilku lat powstanie połączenie tramwajowe z ulicami m.in. Josepha Conrada, Jasnogórską i Stawową – informuje deweloper Mak Dom, odpowiedzialny za realizację inwestycji.

comments powered by Disqus