Były burmistrz Zakopanego otworzy hotel w centrum Krakowa

Willa Medyńskich fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe zabytkowej, choć mocno zaniedbanej Willi Medyńskich przy placu Kossaka 6.  Były burmistrz Zakopanego i przedsiębiorca notowany na liście najbogatszych Polaków Adam Bachleda-Curuś planuje adaptować budynek na hotel. Będzie to kolejny hotel należący grupy inwestycyjnej zarządzanej przez Bachledę.

Na temat planów Bachleda Investment Group nie wiadomo obecnie zbyt wiele. Inwestor zamierza rozbudować i przebudować niszczejącą kamienicę przy placu Kossaka 6 i docelowo zmienić sposób jej użytkowania na hotel. Na placu budowy widoczny jest już kontener robotniczy i prowadzone są prace rozbiórkowe. Przebudowa i stan surowy zamknięty mają zakończyć się w listopadzie 2018 roku.

Szczegółów dotyczących tego, co będzie mieścić się w willi, nie chce zdradzić przedstawicielka inwestora. – Na ten moment nie udzielamy żadnych informacji, jeszcze jest za wcześnie. Myślę, że pod koniec roku, na początku przyszłego podamy pierwsze szczegóły – informuje Dominika Waszkiewicz-Kępa.

Jest to kolejne duże przedsięwzięcie tej grupy inwestycyjnej. W 2012 roku firma za 52 miliony złotych odkupiła od Grupy Orbis słynny hotel Mercure Kasprowy położony na Polanie Szymoszkowej. Bachleda Investment Group zarządza też między innymi hotelem Wersal w Zakopanem czy pasażem Fashion Street Krupówki 29.

Zmiany na placu Kossaka

Tuż obok powstającego hotelu, w miejscu szpecącej przez lata plac Kossaka zabudowy, wznoszony jest apartamentowiec – Kossak Residence. Docelowo w obiekcie powstanie 50 apartamentów w metrażach od 25 do 200 mkw. powierzchni i dwupoziomowy garaż podziemny na 47 samochodów. Budynek ma być gotowy w 2018 roku.

Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo historycznej Kossakówki i zarzuty o budowę na jej terenie od samego początku inwestycji towarzyszyły nieprzychylne komentarze. Jak tłumaczył Marek Rogulski, kierownik sprzedaży w Kossak Residence, budynek poprawi wygląd w okolicy.

​– Jaszcze niedawno na działce znajdowała się nieestetyczna i mocno intensywna zabudowa, która została wyburzona. W naszym projekcie z bardzo dużym szacunkiem podeszliśmy do tak ważnego i cennego sąsiedztwa. Od strony Kossakówki zaplanowana została zieleń, a sam budynek ma bardzo stonowaną i elegancką formę – tłumaczy Rogulski.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up