Capgemini nie zwalnia tempa na 50-lecie. W 2018 roku zatrudni ponad 300 osób

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Capgemini działa na polskim rynku od 1996 roku, jednak w tym roku obchodzi już 50-lecie istnienia. Z tej okazji przedsiębiorstwo zapowiedziało kolejną dużą rekrutację. W przyszłym roku planuje zatrudnić ponad 300 osób.

Capgemini to przedsiębiorstwo działające w sektorze usług konsultingowych i technologicznych. Swoje usługi świadczy między innymi dla Coca-Coli. Firma działa obecnie w 40 krajach i zatrudnia 200 tysięcy osób. Jej ubiegłoroczny przychód to 12,5 mld euro.

Aktualnie Capgemini zatrudnia w Polsce około 7,6 tys. osób, z czego 4,2 tys. pracuje w Krakowie. Ze względu na realizację nowych projektów firma zapowiedziała kolejną dużą rekrutację. – W 2017 roku nasz zespół Business Services w Polsce urósł o 300 nowych osób. Planujemy w przyszłym roku utrzymać zatrudnienie na podobnym poziomie – mówi Justyna Piwowarczyk, Center Director Business Services Europe w Capgemini.

Kluczowe języki obce i wiedza

Przedsiębiorstwo poszukuje specjalistów mówiących w językach obcych, którzy posiadają wiedzę z zakresu finansów i księgowości, operacji bankowych, zarządzania dostawami, automatyzacji i digitalizacji, jak również obsługi klienta i HR.

– Do Cloud Infrastructure Services poszukujemy natomiast inżynierów i administratorów sieci i infrastruktury, a także konsultantów oraz architektów rozwiązań chmurowych, sieciowych oraz z obszaru baz danych – dodaje Justyna Piwowarczyk.

Firma rozwija także zespoły developerskie (C#, PHP, SharePoint, ITSM, UiPath, Blueprism), testerskie, zarządzania projektami. W tym wypadku rekrutacja jest prowadzona dla ekspertów z różnym poziomem doświadczenia zawodowego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up