Elektrotechnika, mechanika, IT nie tylko dla mężczyzn. Trwają dni otwarte "Piękna Płeć, Piękny Umysł"

W piątek, 9 marca o godz. 10 w Centrum Rozwoju Oprogramowania Grupy ABB przy ul. Starowiślnej 13 w Krakowie odbędzie się dzień otwarty „Piękna Płeć, Piękny Umysł”. Wydarzenie skierowane jest do kobiet zainteresowanych zawodami inżynierskimi, stojącymi u progu kariery w obszarach takich jak: elektrotechnika, elektronika, mechanika czy IT.

Celem spotkania jest budowanie świadomości zawodowej wśród studentek i absolwentek kierunków technicznych, mentoring oraz wsparcie ich rozwoju. Będzie to okazja do rozmów z inżynierami pracującymi w krakowskich Centrach ABB, m.in. Agnieszką Pietryją, Kierownikiem Działu Inżynierii Oprogramowania i Julitą Król, Senior Scientist, a także Przemysławem Zakrzewskim, Dyrektorem Centrum Rozwoju Oprogramowania.

W trakcie wydarzenia odbędzie się m.in. wykład pt. „Kobieta spełniona, czyli o samorealizacji we współczesnym świecie”, prowadzony przez trenerkę biznesu Sylwię Królikowską. Przy tej okazji będzie można zapoznać się z jakimi wyzwaniami mierzą się kobiety, chcące realizować się zawodowo oraz w jaki sposób powinny zaplanować karierę, by osiągać swoje cele.

Agenda spotkania:

10:00 – 10:20 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

10:20 – 12:00 Warsztat motywacyjny Sylwii Królikowskiej

12:00 – 12:30 Przerwa kawowa – czas na rozmowy z uczestnikami wydarzenia i organizatorami

12:30 – 14:00 Warsztaty i Laboratoria

14:10 – 16:00 Prezentacja „Jak znaleźć wymarzoną pracę w obszarze STEM”

16:00 – 16:20 Prezentacja Marty du Vall z Fundacji Kobiety Nauki

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up