Fundusz Zalążkowy KPT zyskuje na znaczeniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Fundusz Zalążkowy KPT wraz z Satus Venture dzięki sprzedaży swoich akcji w spółce o wartości 45 milionów złotych uzyskały ponad 20-krotny zwrot poniesionych środków. Dzięki temu spółka Synerise, zajmująca się tworzeniem innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji i marketing autmation, znaczącą część pieniędzy będzie mogła przeznaczyć na badania i dalszy rozwój.

Jak zwraca uwagę Karol Hop, prezes Funduszu Zalążkowego KPT, fundusze inwestycyjne mają bardzo duże znaczenie dla rozwoju innowacji. Dodaje również, że zarząd funduszu dostrzegł ogromny potencjał spółki Synerise.

– Ogromna praca tego zespołu oraz wsparcie ze strony inwestorów kapitałowych, w tym naszego funduszu, poskutkowały tym, że dzisiaj Fundusz Zalążkowy KPT może pochwalić się jednym z najbardziej zyskownych wyjść inwestycyjnych na polskim rynku inwestycji typu seed capital. Synerise będzie doskonałym wzorem dla pozostałych spółek z naszego portfela, które śmiało w przyszłości mogą pójść w jego ślady – mówi Karol Hop.

Sama inwestycja została zrealizowana dzięki finansowaniu ze środków unijnych. Zarządcy Krakowskiego Parku Technologicznego nie ukrywają, że sukces mogą osiągnąć także kolejne spółki powiązane z KPT. – Inwestowanie w spółki na tak wczesnym etapie jest ryzykowne, ale przykład Synerise pokazuje, jak bardzo to ryzyko może się opłacać. A w kolejce do sukcesu czekają już następne spółki z naszego inkubatora, akceleratora i funduszy zalążkowych, z którymi też wiążemy podobnie duże nadzieje – komentuje Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

11 startupów liczy na sukces

Dwa tygodnie temu Krakowski Park Technologiczny zainaugurował trzymiesięczny program akceleracyjny KPT ScaleUp. Jego zadaniem jest pomoc w rozwoju młodym firmom działających w branży przemysłowej i smart city. Po wstępnej selekcji pilotażowa edycja zgromadziła 11 startupów z ponad 100 aplikujących zespołów. Firmy oprócz na pomoc mogą liczyć także na dofinansowanie w kwocie do 200 tysięcy złotych. Wiadomo, że jesienią wystartuje druga edycja programu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up