Gęściej przy ulicy Wrocławskiej

fot. materiały prasowe

Okolica ulicy Wrocławskiej to część miasta, która w ostatnich latach przechodzi przez ogromne zmiany. Kolejne inwestycje mieszkaniowe znacząco wpływają na natężenie ruchu w tym rejonie Krakowa. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec nowych budów. Kolejny deweloper przymierza się do budowy bloku. Cały czas trwają też prace związane z inwestycją kolejową.

Siedmiokondygnacyjny blok ma powstać pod numerem 87, w miejscu starej zabudowy. W budynku znajdą się 44 mieszkania oraz lokale usługowe o łącznej powierzchni użytkowej 2253,27 mkw. Powstanie też 26 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz trzy zewnętrzne stanowiska. Inwestycja jest obecnie w fazie planów. Pierwsze prace budowlane mają wystartować pod koniec września i zakończą się w grudniu 2019 roku.

Obsługa inwestycji została już uzgodniona z ZIKiT-em. – Obsługa komunikacyjna inwestycji została uzgodniona w ramach umowy i warunków określonych przez ZiKiT z uwzględnieniem partycypacji w kosztach naszej inwestycji w planowanej modernizacji ul. Wrocławskiej – tłumaczy Luiza Żalewska-Dudek z Wrocławska KT Development.

Kolejowe utrudnienia

Okoliczni mieszkańcy stanęli także w obliczu wielu utrudnień, związanych z przebudową linii kolejowej. Od początku września przejazd pod wiaduktem przy ulicy Wrocławskiej został zwężony z czterech do trzech pasów. Wyłączone z użytkowania są przejścia dla pieszych przy przystanku Kraków Łobzów oraz przy ulicy Racławickiej. Z ulicy Kamiennej mogą skorzystać wyłącznie piesi, natomiast na ulicy Prądnickiej ruch jest kierowany pod jedno lub drugie przęsło wiaduktu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up