Gigantyczne osiedle w Bronowicach i wieloletnie plany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U zbiegu ulic Armii Krajowej i Radzikowskiego rośnie pokaźne osiedle Mieszkaj w Mieście. Obecnie w budowie jest etap 2.1, w którym na działce o powierzchni ponad 11 tysięcy mkw. powstaje 176 mieszkań. Docelowo cała inwestycja będzie składać się z blisko 2200 mieszkań, 2891 miejsc dla samochodów oraz biurowców i lokali usługowych. Zamknięcie całego projektu to jednak melodia przyszłości.

Inwestycja została podzielona na dwanaście etapów. Pierwsze prace budowlane wystartowały w maju 2015 roku. Do tej pory zrealizowano etap 0.1, w którym w trzech budynkach powstało 147 mieszkań. Teraz deweloper realizuje etap 2.1., w którym powstanie kolejne 176 lokali, a na parterze mają znaleźć się lokale usługowe. W parkingu podziemnym rozmieszczonych zostało 225 miejsc parkingowych oraz 154 komórki lokatorskie.

– Ten etap będzie gotowy w drugim kwartale 2018 roku. Za niedługo zostanie wylany ostatni strop piętra, więc to jest kwestia miesiąca, jak będziemy mieć cały stan surowy otwarty – mówi nam przedstawiciel inwestora.

W przyszłości obok zabudowy mieszkaniowej pojawią się też biurowce. Plany zakładają, że najpierw powstaną tu trzy budynki o łącznej powierzchni 45.400 mkw. W etapie 11 inwestycja zyska budynek biurowo-usługowy o powierzchni 6600 mkw.

Zdecyduje zainteresowanie

Docelowo w Bronowicach powstanie prawie 2200 mieszkań. Niektóre budynki zostaną wybudowane w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. W kolejnych etapach planowane jest także poszerzenie oferty o żłobek, przedszkole czy usługi medyczne. Tempo powstawania następnych części projektu jest mocno uzależnione od koniunktury rynku. Wszystko będzie zależeć od tego, jak szybko przebiegnie sprzedaż kolejnych etapów. Jak dotąd, inwestycja finansowana jest wyłącznie z własnych środków.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up