Kolejne zezwolenie dla Shell i nowe miejsca pracy

Shell Business Operations fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Shell Polska otrzymał od Krakowskiego Parku Technologicznego czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie ekonomicznej. Pozwoli to też na zatrudnienie kolejnych pracowników. Firma planuje przyjąć dodatkowe 300 osób.

Spółka Shell Polska początkowo swoją działalność prowadziła na terenie Zabierzowa, gdzie w grudniu 2005 roku otworzyła swoje Shell Business Operations. W tym roku firma przeniosła się na teren strefy krakowskiej.  Obecnie zatrudnia 2070 osób, które pracują w czterech budynkach o powierzchni 26 tysięcy mkw.

– Kolejnych ponad 300 pracowników firma zatrudni w ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, czwartego już zezwolenia – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i rozwoju strefy KPT.

„Potwierdzenie zaangażowania”

– Otrzymanie kolejnego zezwolenia na działalność od Krakowskiego Parku Technologicznego to dla nas potwierdzenie naszego zaangażowania w rozwój działalności w Krakowie, w tym w budowanie strefy ekonomicznej, oraz dalsze zwiększenie zatrudnienia. – dodaje Anna Papka, Rzecznik prasowy Shell Polska.

Shell Business Operations intensywnie rozwinęło się w przeciągu ostatnich lat poszerzając zakres działalności o kolejne funkcje. Tylko w zeszłym roku firma zatrudniała ponad tysiąc pracowników, w pierwszym półroczu do końca maja kolejne 500 osób.

– Działamy w ramach dziewięciu niezależnych pionów biznesowych – od zaawansowanych usług finansowych, przez obsługę klienta, procesy logistyczne, aż do komunikacji wewnętrznej czy obsługi prawnej. Obecnie jesteśmy jednym z najważniejszych tego typu ośrodków działających w ramach grupy Shell na świecie – wyjaśnia Anna Papka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up