Kraków Airport podsumowuje ostatni miesiąc. Ponad 600 tys. pasażerów i nowe połączenia

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

Kraków Airport podsumowuje ostatni miesiąc. Okazuje się, że w maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 611 493 pasażerów. W sumie odnotowano 4 712 startów i lądowań.

Jak wynika ze statystyk Kraków Airport, z usług krakowskiego lotniska skorzystało o 83 tys. więcej osób niż w maju 2017 roku. Powodem jest otworzenie nowych połączeń m.in. do Odessy.

– Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem nowych przewoźników: YanAir zainaugurował loty do Odessy, a Laudamotion ogłosił loty do Wiednia – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – W tym roku aż 23 przewoźników oferuje połączenia prosto z Krakowa – ­­powiedział Radosław Włoszek. Co więcej, pasażerowie korzystają z nowych możliwości lotów tranzytowych. Już w pierwszym miesiącu połączenie do Budapesztu cieszyło się dużym zainteresowaniem osób, które podróżują do Stanów Zjednoczonych.

Loty między Krakowem a Budapesztem odbywają się sześć razy w tygodniu. Z każdego połączenia korzysta średnio sto osób. Na rekordowy wynik w maju wpłynęła również frekwencja lotów do Australii, a także tych przez Dubaj do Tanzanii, Indii oraz na Sri Lanke.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up