Kraków zdobywa Cannes

Stoisko w Cannes fot. materiały prasowe

Kraków został wyróżniony przez Financial Times - fDi Magazine - tytułem polskiego miasta przyszłości. Nasze miasto okazało się najlepsze pośród wszystkich ośrodków regionalnych. Doceniono przede wszystkim starania na rzecz przyciągania inwestorów, poziom uczelni i licznie odwiedzających nas gości. To jednak nie jedyny sukces naszego miasta podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji w Cannes.

Kraków znalazł się także w pierwszej piątce dużych miast pod kątem atrakcyjności dla biznesu oraz efektywności kosztowej. Podkreślić należy także wagę wyróżnień w następujących kategoriach: przyjazna atmosfera dla biznesu oraz potencjał ekonomiczny. Redakcja fDi Magazine doceniła również politykę Krakowa dotyczącą przyciągania inwestycji zagranicznych.

Tegoroczne wyróżnienie w czasie Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji ma szczególne znaczenie. Kraków obchodzi w tym roku jubileusz 20lecia obecności na francuskich targach. W trakcie wydarzenia przedstawiciele miasta pod przewodnictwem Elżbiety Koterby, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta, spotykają się z reprezentantami najbardziej liczących się na świecie firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i inwestycyjnej.

Polska strefa

Podobnie jak w latach ubiegłych, stolica Małopolski przyjmuję gości na własnym, niemal sześćdziesięciometrowym, stoisku usytuowanym prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals - Riviera Hall 8. W bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiej przestrzeni wystawienniczej zlokalizowane zostały stoiska innych polskich miast i regionów m.in. Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic, Pomorza, tworząc polską strefę spotkań.

W trakcie tegorocznej edycji targów działania promocyjne Krakowa skupione są  na wielkich projektach strategicznych: Kraków – Nowe Miasto, Kraków – Balice oraz Kraków – Nowa Huta Przyszłości. Według wstępnych szacunków, tegoroczna edycja targów ugości niemal 23 000 uczestników z 90 krajów.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up