Krakowianie już w czasie studiów myślą o przyszłości zawodowej

fot. materiały prasowe

61 firm, strefa doradztwa zawodowego i tłumy studentów chcących zwiększyć swoje szanse na rynku pracy – tak w skrócie wyglądała 26 edycja Dni Kariery, które odbywały się w środę na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Studenci i absolwenci, którzy w godzinach od 9 do 17 zjawili się na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego, mogli skorzystać z wielu możliwości stworzonych z myślą o nich. W wiosce targowej czekało aż 61 wystawców, z czego 41 działa na rynku lokalnym. Obecni byli między innymi przedstawiciele Capgemini, HSBC, Philip Morris, Uber, Akamai, Shell czy StateStreet.

Goście mogli poznać, jakie oferty pracy, staży i praktyk mają dla nich pracodawcy. Wielu z uczestników na długo przed rozpoczęciem targów wiedziało, po co tego dnia przychodzi na Dni Kariery.

– Jestem już na drugim roku studiów, więc musiałam zacząć myśleć o praktykach zawodowych – mówiła Justyna, uczestniczka Dni Kariery, która chciałaby poszerzyć swoją wiedzę na temat marketingu. – Bardzo dużo ofert dotyczy osób z branży finansów i znających języki. Widziałam, że praktyki w dziale marketingu oferuje chociażby Maspex. Jest to dla mnie ważne, bo właśnie z marketingiem chciałabym związać swoją przyszłość – mówiła.

Wiele ofert pracy było umieszczonych również na specjalnej ściance, z której goście mogli zabrać ogłoszenia odnośnie do oferowanych stanowisk. Dla chcących odpocząć i na spokojnie przenalizować oferty pracy czekała strefa chilloutu.

Wiele pytań

Istotnym elementem wydarzenia była strefa doradztwa zawodowego, gdzie studenci mogli stworzyć lub poprawić swoje dokumenty aplikacyjne. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się także, jak lepiej przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Jak mówił Michał Pelczar z agencji rekrutacyjnej PLW, studenci, którzy odwiedzili strefę doradztwa zawodowego, mieli problemy między innymi z tym, czy rozpisywać swój zakres obowiązków w CV czy wpisywać doświadczenie zawodowe niezwiązane ze stanowiskiem, na które aplikują. – Warto takie rzeczy wymienić. Często w zawodach nie związanych z dotychczasową praktyką pewne rzeczy się powtarzają np. współpraca z klientem czy umiejętności komunikacyjne – radził Pelczar.

Pojawiały się także pytania o kwestie ściśle związane z kierowaniem swojej ścieżki zawodowej – Studenci pytali, w jakie kompetencje najlepiej zainwestować, czy wybrać studia dzienne, czy może iść na zaoczne, zwłaszcza magisterskie i iść w tym czasie do pracy – mówił rekruter.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up