Luksusowa inwestycja w miejscu starej kamienicy przy ul. Stradomskiej

Stradomska 12 i 14 fot. Archiwum

Firma Angel Poland Group przygotowuje się do przebudowy kamienicy przy ulicy Stradomskiej. Pod numerami 12 i 14 w przyszłości powstanie najprawdopodobniej hotel i apartamentowiec wraz z częścią usługową. Na stronie ZIKiT można już zobaczyć plan, który zakłada przebudowę chodnika i położenie tam kostki granitowej, nowe zjazdy i miejsca postojowe. Inwestor nie chce jednak zdradzać szczegółów inwestycji i prosi o uzbrojenie się w cierpliwość.

Historia kamienicy sięga XIV wieku, a jej przeznaczenie zmieniało się wraz z upływem lat. W przeszłości mieścił się tu między innymi kościół zakonu bożogrobców, szpital, koszary wojskowe, urząd celny czy wreszcie po wojnie budynek mieszkalny. W 2013 roku miasto za blisko 28 mln złotych sprzedało nieruchomość. Nowym właścicielem została spółka Angel Poland Group.

Przez kilka lat w tej sprawie nie wydarzyło się zbyt wiele. Inwestor złożył w magistracie cztery wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, zawierające rozbudowę, przebudowę i nadbudowę kamienicy, wraz ze zmianą funkcji.

Pojawi się granitowa kostka

We wtorek na stronie ZIKiT opublikowano materiały tzw. "audytu rowerowego" dotyczące przebudowy fragmentu ul. Stradomskiej. Zakładają one wyłożenie chodnika bezpośrednio przy kamienicy szarą kostką granitową, a dalej czarną i jednym rzędem czerwonej. Powstać mają też nowe zjazdy i miejsca postojowe. Spółka poprosiła też o przeprowadzenie analizy ruchu.

Audyt: Przebudowa fragmentu ul. Stradomskiej w Krakowie

 

– Zgłoszono do nas, że analiza ruchu dotyczy hotelu i budynku mieszkalnego i dla takich funkcji została przeprowadzona. Inwestor musi się zgłosić, kiedy będzie miał pozwolenie na budowę i on sam zdecyduje o rozpoczęciu prac – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT.

Szczegółów inwestycji nadal nie zdradza spółka Angel Poland Group, jednak coraz więcej wskazuje na to, że niebawem nastąpi przełom w sprawie nieruchomości. – Sprawa jest w toku, toczą się procedury i nie jestem w stanie udzielić takich informacji. Bliższe szczegóły mogą być znane najwcześniej za miesiąc – tłumaczy Małogrzata Nowosielska z Angel Poland Group.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto