Na Uniwersytecie Jagiellońskim połączą naukę z biznesem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do 24 października trwa rekrutacja na interdyscyplinarne studia podyplomowe „Biznes w biotechnologii” na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia skierowane są do osób, które wiążą swoją karierę z biotechnologią zarówno jako naukowcy, jak i chcą skomercjalizować swoje badania.

Studia mają za zadanie rozwinąć kompetencje menadżerskie, potrzebne do pracy w tej branży. Duży nacisk położono też na praktyczną współpracę nauki z biznesem. Zajęcia poprowadzą zarówno osoby ze świata nauki, jak i biznesmeni. Wśród prowadzących pojawią się przedstawiciele takich firm jak Polpharma, Oceanic czy BIOTON.

Na studentów czekają też zajęcia poruszające prawne aspekty prowadzenia działalności, transfer wiedzy czy certyfikowane szkolenia prowadzone przez prof. Andrzeja Blikle, eksperta w zarządzaniu jakością w przedsiębiorstwie. Studenci w ramach zajęć mogą też zwiedzić laboratoria R&D Polpharmy Biologics jako jedyne w Polsce odznaczające się najwyższą klasą czystości. Całość studiów kosztuje 3900 złotych.

Pierwsze sukcesy

Chociaż przez cztery edycje studium nie były oficjalnie badane losy studentów, to uczelnia z większością z nich utrzymuje kontakty zawodowe. – Dwaj słuchacze założyli własne firmy, jeden słuchacz z ostatniej edycji rozmawia z inwestorami, celem sprzedaży własnej technologii. Trzech słuchaczy po odbyciu sześciomiesięcznych gwarantowanych staży w firmie partnerskiej Polpharma Biologics S.A. zostało w niej zatrudnionych – mówi Justyna Morawska-Płoskonka, manager ds. rozwoju projektów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up