Netto przejmie cztery krakowskie sklepy Tesco. Co z Kapelanką?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ciągu 24 miesięcy cztery krakowskie sklepy Tesco zmienią szyld na Netto. W ramach tej transakcji nie jest jednak uwzględniony największy z obiektów tej sieci, przy ul. Kapelanka.

Po tym, jak w lutym tego roku w miejscu dawnego Tesco przy ul. Wielickiej otwarty został Kaufland, w Krakowie pozostało jeszcze pięć sklepów tej sieci. Oprócz najbardziej rozpoznawalnego, przy ul. Kapelanka, zakupy w Tesco można zrobić także przy ul. Babińskiego, Wybickiego, Dobrego Pasterza i na os. Teatralnym.

W miniony czwartek Tesco poinformowało o sprzedaży 301, a więc niemal wszystkich sklepów w Polsce, z wyjątkiem 19, które też docelowo mają zmienić swojego właściciela. Wtedy jednak biuro prasowe sieci nie odpowiedziało nam jeszcze, czy transakcją zostały objęte wszystkie krakowskie lokalizacje i jak te informacje mają się do wcześniejszych zapowiedzi zakupu obiektu przy ul. Kapelanka przez dewelopera, firmę Echo Investment.

Kapelankę bierze Echo Investment

Teraz wiadomo już, że sklep przy Kapelance nie został objęty transakcją. Firma odpowiada bez podawania szczegółów. – Biuro główne przy Kapelance będzie funkcjonowało na zasadzie najmu, natomiast jeśli chodzi o sklep w tej samej lokalizacji, wciąż prowadzimy rozmowy na temat różnych opcji – czytamy w odpowiedzi.

Jak mówi nam Emil Górecki z Echo Investment, umowa przedwstępna podpisana w lutym pozostaje w mocy i trwają formalności prowadzące do finalizacji sprzedaży, co wymaga spełnienia jeszcze kilku warunków. Zgodnie z zapowiedziami z lutego, umowy dotyczące zakupu nieruchomości w Poznaniu, Łodzi i Krakowie zostaną sfinalizowane nie później niż na początku przyszłego roku.

Przedstawiciel dewelopera tłumaczy, że zakup działki i obiektu to coś innego, niż zakup sklepu jako usługi. – Mieliśmy założone wstępne warunki porozumienia z Tesco i one pozostają w mocy. Sklep przy Kapelance nie znajduje się na liście sprzedawanych sklepów, dlatego jak na razie w tej sprawie założenia z umowy przedwstępnej się nie zmieniły. Po sfinalizowaniu umowy sprzedaży nieruchomości, zgodnie z naszym wstępnym porozumieniem, Tesco pozostanie w biurowcu przy Kapelance, jako najemca, a nie właściciel. Tesco prowadzi swoją strategię, my swoją – mówi Emil Górecki.

Echo Investment nie podaje jeszcze, co dokładnie chciałoby wybudować przy Kapelance i jakie są plany co do samego stojącego w tym miejscu obiektu. Deklaracje z lutego były takie, że sklep dalej będzie tam nadal funkcjonował. Ale wygląda na to, że teraz sprawa pozostaje otwarta.

Dwa lata na zmianę szyldu

Więcej wiadomo o przyszłości mniejszych krakowskich sklepów Tesco. – Pozostałe placówki na terenie Krakowa zostały objęte umową sprzedaży do Salling Group i zmienią nazwę na Netto w czasie do 24 miesięcy od podpisania umowy. Zakłada to czas na uzyskanie zgód organów regulacyjnych oraz rebranding – informuje nas biuro prasowe sieci.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki