Notariusz pomoże przekazać majątek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

„Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek” - tak brzmi hasło tegorocznego dnia otwartego, organizowanego przez Krajową Izbę Notarialną. 25 listopada mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Oprócz tematu przewodniego notariusze wyjaśnią również inne wątpliwości krakowian.

Wydarzenie jest organizowane cyklicznie od 2010 roku i ma na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie ważnych obszarów prawa. Tegoroczny dzień otwarty odbędzie się w 21 polskich miastach, gdzie pomocą będzie służyć około 200 notariuszy. Krakowskie spotkanie będzie miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Kultury pod adresem Rynek Główny 25.

Prawo budzi wątpliwości

Jak zwraca uwagę Krajowa Izba Notarialna, najwięcej wątpliwości budzą tematy związane z przekazywaniem majątku i dysponowaniem nim w różnych sytuacjach życiowych. – Dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się na temat, który w sposób dość szeroki te zagadnienia ujmuje – tłumaczy notariusz Maciej Chojnacki, koordynujący projekt.

Przybyli będą mogli dowiedzieć się, jakie są sposoby na przekazanie majątku i która opcja będzie dla nich najbardziej korzystna. Warto pamiętać, że dzień otwarty nie będzie ograniczał się wyłącznie do tematów związanych z przekazywaniem majątku. Mieszkańcy będą mogli zapytać o każdy nurtujący ich temat, wchodzący w zakres kompetencji notariuszy.

Zwiększyć świadomość

Zapewne pytań dotyczących zawiłości prawnych jak co roku będzie wiele. Notariusze dostrzegają, że wśród społeczeństwa kuleje podstawowa wiedza, co bez konsultacji w wielu przypadkach może mieć bardzo przykre konsekwencje. Niektóre sprawy wymagają szczegółowego wyjaśnienia i indywidualnego podejścia. Konieczne jest także przedstawienie wszystkich skutków podejmowanych decyzji.

– Naszym zadaniem jest edukowanie społeczeństwa w zakresie tych obszarów prawa, które należą do kompetencji notariuszy, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii – wyjaśnia Maciej Chojnacki.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up